Partnerzy CMS z digital One

Opublikowano: 9 kwietnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

W pierwszym kwartale 2003 roku agencja digital One nawiązała współpracę ze światowymi dostawcami technologii internetowych – RedDot Solutions oraz Macron Software, zaliczanymi do wiodących producentów rozwiązań klasy CMS. Podpisanie strategicznych umów partnerskich ze wspomnianymi firmami pozwoliło agencji wzbogacić własną ofertę, uzupełniając ją przede wszystkim w zakresie systemów zarządzania treścią (CMS).

Dzięki zawartym partnerstwom, digital One proponuje obecnie szerszy wachlarz rozwiązań technologicznych typu Content Management System, funkcjonujących na różnych platformach programistycznych i optymalnie dobieranych do każdego projektu, zależnie od stopnia jego zaawansowania a także planowanego budżetu. Agencja wdraża systemy publikacji i zarządzania zawartością stron internetowych obu firm modyfikując funkcjonujące już przedsięwzięcia, a także opiera na nich nowo podejmowane projekty.

System RedDot, oferowany klientom digital One, stanowi uniwersalne narzędzie wspomagające funkcjonowanie średnich i dużych projektów internetowych o wysokim stopniu zaawansowania. Redukuje koszty operacyjne i pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na ich prowadzenie i rozwijanie. Dzięki łatwości implementacji oraz intuicyjnej obsłudze, przy jednoczesnej daleko idącej wielofunkcyjności, system zarządzania zawartością stron RedDot staje się coraz bardziej popularnym, a jednocześnie niezbędnym, elementem rozbudowanych przedsięwzięć internetowych, wymagających ścisłej kontroli i porządku informacji publikowanych na WWW. Do najistotniejszych cech systemu w tym względzie należą przede wszystkim funkcje, stosowanego przez digital One, RedDot Professional: zaawansowany system obiegu dokumentów – workflow, kontrola i zatwierdzanie wersji projektu, protokołowanie dokonywanych zmian, wielostopniowy podział uprawnień użytkowników, centralne administrowanie projektem we wszystkich jego wersjach językowych. CMS RedDot Solutions, działający na platformie Microsoft, to system dojrzały, wdrażany w największych przedsiębiorstwach na całym świecie. Stanowi on istotną alternatywę dla autorskich rozwiązań przede wszystkim w odniesieniu do rozbudowanych i skomplikowanych projektów internetowych.

Znaczącym dopełnieniem oferty digital One w ramach CMS jest system publikacyjny WebToDate, opracowany przez jednego z partnerów technologicznych agencji – czeską firmę Macron Software. WebToDate znajduje przede wszystkim zastosowanie w małych i średnich projektach. To jeden z niewielu systemów działających w wersjach dla systemów operacyjnych Linux i Windows. Najważniejsze jego zalety z punktu widzenia użytkowników zarządzających zawartością stron internetowych to miedzy innymi: możliwość pracy zespołowej nad treścią serwisu, łatwość wymiany danych z innymi systemami, intuicyjna obsługa i szybki dostęp do CMS przez przeglądarkę WWW oraz możliwość eksportu i importu danych w formacie XML.

„Dlaczego warto stosować systemy zarządzania treścią” Bo dzięki nim zyskujemy na czasie i wydajności, a także zmniejszamy koszty własne. Statyczne strony WEB odchodzą powoli w niepamięć. Profesjonalna część Internetu to dziś przede wszystkim WEB dynamiczny – łatwiejszy w utrzymaniu, zautomatyzowany w obsłudze i aktualizacji, tańszy oraz przyszłościowy. Pozwala na większą interakcję z użytkownikami a także lepsze przystosowanie firmy do przyszłych działań w Internecie. CMS się po prostu opłaca!” – mówi Łukasz Felsztukier, dyrektor IT digital One.

Dzięki szerokiej gamie narzędzi CMS, digital One optymalnie dobiera system zarządzania treścią do projektu, zależnie od jego rodzaju, struktury, stopnia rozbudowania, założonych celów oraz indywidualnych potrzeb klienta. Nawiązanie współpracy z RedDot Solutions oraz Macron Software to początek nowej strategii firmy, zakładającej wykorzystanie w realizowanych przedsięwzięciach internetowych sprawdzonych rozwiązań technologicznych światowej klasy. Agencja digital One zapowiada kolejne partnerstwa w niedalekiej przyszłości.

http://www.digitalone.pl
http://www.reddot.pl
http://www.webtodate.pl

Sylwester KozakPartnerzy CMS z digital One

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.