PayPal bez karty kredytowej w kolejnych krajach Europy

Opublikowano: 31 października 2012. Kategoria: Rynek. Tagi:

PayPal uruchomił jedną ze swoich podstawowych usług – doładowanie konta PayPal z rachunku bankowego – w kolejnych krajach naszego regionu.

PayPal bez karty kredytowej w kolejnych krajach Europy 1Użytkownicy serwisu nie będą musieli już posiadać karty kredytowej by robić zakupy w kraju i za granicą. Po Polsce, usługa zadebiutowała w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii i Estonii. Za zagraniczne integracje odpowiada słowacka firma Trust Pay.

Do tej pory zakupy za pośrednictwem PayPal wiązały się z koniecznością korzystania z karty kredytowej. Teraz klienci, którzy preferują przelewy bankowe przy dokonywaniu zakupów, będą mogli dokonywać ich szybciej. PayPal nie ujawnia danych z rachunku bankowego, a do sfinalizowania zakupu potrzebne są trzy kliknięcia.

Usługa bazuje na rozwiązaniach sprawdzonych przez Trust Pay w Czechach i na Słowacji. Dołączyły do nich Estonia, Słowenia oraz Węgry.

Staramy się szybko reagować na sygnały napływające od konsumentów i partnerów w regionie. Dlatego cieszymy się, że możliwość doładowania konta PayPal z rachunku bankowego objęła kolejne rynki. Dzięki niej konsumenci mogą bezpiecznie kupować z PayPal w 190 krajach świata, wykorzystując do tego kartę kredytową lub rachunek bankowy – powiedziała Ganna Yevtushenko, kierująca rozwojem biznesu w PayPal Central Eastern Europe.

Partner PayPal w projekcie, słowacka firma Trust Pay, dostarcza rozwiązania płatnicze w regionie Środkowej i Wschodniej Europy.

Dawid ZarazińskiPayPal bez karty kredytowej w kolejnych krajach Europy

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.