PDC promuje darmowe oprogramowanie

Szczecińska firma PDC zajmująca się outsourcingiem IT dnia 25.09.2006 poinformowała, że rozpoczyna akcję promocji Wolnego Oprogramowania dla firm. Wdrożenie wolnego oprogramowania w firmie to szansa na oszczędności.
Większość właścicieli firm nie zdaje sobie sprawy z możliwości, jakie daje wolne oprogramowanie. Firmy korzystają z oprogramowania płatnego a koszt wolnego oprogramowania na stację biurową (Linux+OpenOffice.org) to dokładnie 0 złotych.

Dlaczego więc firmy się na to nie decydują? Przyczyną jest brak świadomości wolnego oprogramowania wśród właścicieli firm i niewyszkolony personel – uważa Piotr Zarzycki, dyrektor PDC – Tymczasem koszt wyszkolenia całego personelu oraz wdrożenia takiego rozwiązania w wielu wypadkach nie przekroczyłby 1000 złotych.

Oprócz tego, dołączając usługi outsourcingowe lub zatrudniając stażystów można drastycznie obniżyć koszta utrzymania całości sektora IT w firmie.

W przyszłości outsourcing i wolne oprogramowanie będą głównym trzonem sektora IT w Polsce – mówi Dariusz Rutka, główny programista PDC – w Belgii czy Holandii już w tej chwili większość firm korzysta z dobrodziejstw darmowego oprogramowania.

www.projektowanie.stron.net.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry