Pekin 2008 – najwięcej transmisji w Internecie

Telewizja Polska w Internecie, na stronie pekin.tvp.pl, obiecuje udostępnić widzom najbogatszą ofertę transmisji z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W Internecie widzowie będą mieli dostęp do największej liczby transmisji nadawanych z Pekinu na żywo oraz kilkudziesięciu nowych materiałów wideo dziennie dostępnych na żądanie – także w jakości High Definition.

Transmisje na stronie pekin.tvp.pl będą realizowane w pięciu kanałach. Widzowie obejrzą w nich na żywo zawody w piłce nożnej, koszykówce, tenisie ziemnym, stołowym, badmintonie, judo, zapasach, boksie, taekwondo oraz kolarstwie – wszystkie z polskim komentarzem.  Większość tych transmisji będzie można obejrzeć tylko w Internecie. Na stronie widzowie zobaczą także  wszystko to, co będzie nadawane w TVP1, TVP2 i TVP Sport. Udostępnienie tego wielkiego sportowego wydarzenia w Internecie pozwoli wielu kibicom na oglądanie go w czasie rzeczywistym pomimo różnicy czasu dzielącej ich od aren olimpijskich.

Na stronie pekin.tvp.pl oprócz transmisji na żywo widzowie znajdą także bibliotekę materiałów wideo na żądanie – codziennie wzbogacaną o kilkadziesiąt klipów – z najważniejszymi wydarzeniami Igrzysk i występami Polaków (niektóre materiały będą dostępne także w HD). Dzięki temu kibice odwiedzający stronę będą mogli w dowolnym czasie wrócić do wybranych wydarzeń i przeżyć jeszcze raz to, co ich najbardziej zainteresowało i emocjonowało. W Internecie znajdą się także aktualności, wywiady ze sportowcami oraz baza informacji dla kibiców, w tym aktualna klasyfikacja medalowa oraz plan transmisji z Igrzysk w TVP.

Pekin 2008 – najwięcej transmisji w Internecie 1

– Telewizja Polska ma największe na polskim rynku telewizyjnym doświadczenie w realizacji transmisji na żywo w Internecie – mówi Patrycja Klarecka, dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP. – Jednak relacje z Igrzysk w Pekinie to przedsięwzięcie bez precedensu, ponieważ na stronie pekin.tvp.pl udostępnimy nawet do 8 transmisji na żywo równocześnie. Będziemy je realizować we współpracy ze sprawdzonym partnerem – PCSS.

– Dzięki najnowocześniejszym technologiom i wykorzystaniu naukowej sieci optycznej PIONIER udostępnimy transmisje na żywo nawet kilkudziesięciu tysiącom użytkowników jednocześnie – mówi dr inż. Maciej Stroiński, dyrektor techniczny Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego. – System dystrybcucji, który stworzyliśmy na potrzeby TVP pozwoli podczas Igrzysk na przesył nawet do kilkudziesięciu gigabitów danych na sekundę – dodaje.

Aby uzyskać dobrą jakość transmisji na żywo rekomendowane jest posiadanie łącz internetowych o przepustowości co najmniej 1 Mb/sek. Z powodu ograniczeń licencyjnych transmisje i materiały wideo będą dostępne wyłącznie na terenie Polski.

www.pekin.tvp.pl

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry