Pierwsza polska gra na Web 2.0

Opublikowano: 15 czerwca 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Już za kilka dni w polskim Internecie rozpocznie się pierwsza interaktywna gra, wykorzystująca najnowsze możliwości Web 2.0, czyli sieci tworzonej przez samych internautów. Filmy, blogi, grupy dyskusyjne, a także radio internetowe oraz komunikator internetowy, za pomocą którego postacie, sterowane przez komputer, komunikują się w czasie rzeczywistym z Internautami. Tego w Polsce jeszcze nie było. Start 18 czerwca w popularnym serwisie społecznościowym MojaGeneracja.pl
Śmierć prezesa Europ. Gas, spółki kontrolującej polski odcinek gazociągu wywołał w rządzie Jarosława Kawyńskiego konsternację. Ciało znaleziono  przed willą jednego z oligarchów w Związku Wschodnich Republik. Tamtejsza milicja mówi, że to tragiczny wypadek. Ale Internauci w to nie wierzą. Jeśli w ciągu trzech tygodni Europ. Gas nie wybierze nowego prezesa, kontrolę nad spółką przejmie Związek. To bardzo prawdopodobny scenariusz. Właścicielami spółki są polskie ministerstwo skarbu i  prywatna firma Harimpex, której ludzie najpewniej zagłosują za człowiekiem Władimira Kutina, prezydenta Związku – trzeciego udziałowca spółki. Nie mają wyjścia. Ktoś ma na nich haki, a trop krzyżuje się ze sprawą embarga na polską żywność.

Dodatkową garść informacji może sypnąć Gershing, znany gangster z ul. Wołomińskiej. Sensacyjne newsy codziennie podaje też Gazeta Wyborów, Newsday oraz ikona polskiego dziennikarstwa Magda Lejnik, która odsyła do tajemniczego informatora, ukrytego gdzieś pośród kilkudziesięciu tysięcy grup dyskusyjnych na portalu. Jej cenne wskazówki mogą pomóc, ale jak w tej sytuacji zachowają się Internauci?

Wprawdzie to Wielki Informator z Urzędu Ochrony Kraju wraz z innymi fikcyjnymi postaciami wskazują w kluczowych momentach gry na nowy trop, ale czy ktoś im uwierzy?

– Na forach dyskusyjnych Internauci mogą przecież zaprzeczyć ich radom i oficjalnym komunikatom. Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. I taki też cel przyświecał nam w trakcie prac nad pierwszą w Polsce grą interaktywną opartą na trendzie Web 2.0 – mówi Jarosław Rybus z Gadu-Gadu S.A., właściciela portalu MojaGeneracja.pl. – To pierwszy tego rodzaju projekt  w polskim Internecie.

– Serwis społecznościowy MojaGeneracja.pl tworzą bowiem sami Internauci. To oni redagują i swobodnie dodają do grup dyskusyjnych, blogów informacje oraz towarzyszące im komentarze. Dlatego także od ich charakteru i żywiołowości będzie m.in. zależeć to, jak będzie toczyć się śledztwo w sprawie śmierci prezesa Europ. Gas – dodaje Jarosław Rybus

Sylwester KozakPierwsza polska gra na Web 2.0

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.