Pierwsza przenośna stacja robocza IBM

Opublikowano: 28 marca 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , ,

IBM wprowadza ThinkPad A31p będący pierwszym przenośnym komputerem spełniającym wysokie wymagania użytkowników stacji roboczych. A31p łączy funkcje urządzenia mobilnego z wydajnością stacji roboczej zapewniając użytkownikom wysoką jakość grafiki, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania wcześniej niedostępną w innych notebookach. Wprowadzenie nowego urządzenia umacnia pozycję IBM jako wiodącego dostawcy innowacyjnych komputerów i lidera na rynku przenośnych stacji roboczych.

„ThinkPad jest jedyną dostępną maszyną, która spełnia nasze wysokie wymagania graficzne,” – powiedział Bob Sheehy z firmy Napro, Inc., jednego z największych producentów form plastikowych posiadającego 26 fabryk w 12 krajach na świecie. „IBM zawsze wyprzedzał innych producentów jeśli chodzi o wykorzystanie grafiki OpenGL w notebookach. Ma to kluczowe znaczenie w projektach CAD i zadaniach analitycznych, które wykonujemy. Równocześnie parametry pamięci w ThinkPadach są bardzo wysokie a jakość monitora lepsza od innych notebooków, które testowaliśmy. Maszyny te są stworzone do przetwarzania zaawansowanych zadań graficznych.”

W ThinkPad A31p szczególny nacisk położono na rozwiązania komunikacyjne. A31p zawiera stację dokującą umożliwiającą łatwą bezprzewodową i przewodową komunikację sieciową. Wybrane modele ThinkPad A Series, włącznie z A31p, są pierwszymi notebookami wyposażonymi w protokół 802.116 i Bluetooth zintegrowane i działające równolegle. Udostępnienie mobilności notebooka użytkownikom tradycyjnych stacji roboczych usprawni kontakty z podwykonawcami, dostawcami i klientami przez umożliwienie wykonywania zaawansowanych zadań z dowolnego miejsca – sali konferencyjnej, pomieszczenia biurowego, samochodu, czy domu.

„Wyjątkowe cechy ThinkPad A31p połączone z gwarancją jakości, nowoczesną technologią i wsparciem umacniają wiodącą pozycję IBM na rozwijającym się rynku przenośnych stacji roboczych,” – powiedział Sarang Ghatpande, analityk i manager projektu w D.H. Brown Associates, Inc.

Think Pad A31p jest standardowo wyposażony we wbudowany system bezpieczeństwa Embedded Security Subsystem (ESS), który obejmuje zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie. Ten procesor kryptograficzny wspiera inne rozwiązania bezpieczeństwa poprzez sprzętowe kodowanie i rozkodowywanie kluczy a nie pamięci głównej, gdzie Koń Trojański atakuje klucze. ESS IBM wspiera rozwiązania autentyfikacji, koduje pliki na dysku twardym i eliminuje potrzebę używania urządzenia uwierzytelniającego „key-fob” stosowanego w wielu wirtualnych sieciach prywatnych (VPN).

Dodatkowo, ThinkPad A31p jest jedyną przenośną stacją, która obsługuje ImageUltra, rozwiązanie IBM do zarządzania podpisem, kluczowe w przystosowaniu stacji do pracy w sieci. ImageUltra jest bardzo efektywny jeśli chodzi o koszty zarządzania, w tym instalację i upgrade systemów, co ułatwia współpracę sprzętu z resztą infrastruktury biznesowej firmy. Szacuje się, że ImageUltra umożliwia zaoszczędzenie do 100 USD na jednym pececie w ciągu roku.

” Do tej pory nie było w pełni funkcjonalnego urządzenia przenośnego odpowiadającego na potrzeby użytkowników stacji roboczych,” – mówi Rich Fennessy, wiceprezes ds. marketingu IBM Personal Computing Division. „ThinkPad A31p daje możliwość pracy w dowolnym miejscu poza biurem. Dzięki rozwinięciu unikalnej opatentowanej przez IBM technologii PC możemy dostarczyć na rynek w pełni bezpieczną, wygodną w użytkowaniu i zarządzaniu przenośną stację.”

W oparciu o długoletnie doświadczenie w tworzeniu stacji roboczych Intellistation, ThinkPad A31p został opracowany przez inżynierów z wykorzystaniem istniejącego na rynku oprogramowania projektowego gwarantującego wysoką wygodę użytkowania. IBM planuje uzyskać certyfikaty od co najmniej 25 partnerów ISV wkrótce po wprowadzeniu stacji na rynek. Certyfikaty można obejrzeć pod adresem: http://ibm.com/pc/thinkpad/cert.html

ThinkPad A31p wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie obecnie dostępne na rynku, takie jak procesor Intel Mobile Pentium 4 Processor – M, DDR (double data rate) i rozwiązanie graficzne VATI Mobility FireGL 7800, które obsługuje zaawansowane aplikacje 3D. Wysokiej jakości projekty graficzne są prezentowane na unikalnym 15-calowym monitorze UXGA FlexView IBM, który gwarantuje 25-50% wyższą skalę jaskrawości i dwukrotnie lepszy kontrast w porównaniu do podobnych monitorów z kątami patrzenia do 170 stopni.

ThinkPad- podstawowe informacje:
Waga – 3,5 kg
2 godziny działania baterii
256MB pamięci podręcznej, maksimum 1GB pamięci
3 letnia gwarancja
dwie modułowe stacje dokujące, które umożliwiają maksymalnie dużo połączeń

ThinkPad A31p jest dostępny w cenie równowartości 3475 dolarów.

http://www.ibm.com/pl

Sylwester KozakPierwsza przenośna stacja robocza IBM

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.