Pierwsza reklama Windows 8: Microsoft zaczyna wydawać (ogromne) pieniądze na promocję systemu [wideo]

Opublikowano: 15 października 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Przygotowania do premiery systemu Windows 8 idą pełną parą. Microsoft nie tylko przedstawił nową, silnie zintegrowaną z „okienkami”, usługę muzyczną, ale zaprezentował także pierwszą reklamę telewizyjną systemu.

Jak donosi Forbes, premiera Windows 8 wspierana będzie najdroższą kampanią promocyjną w historii branży. Budżet marketingowy szacowany jest na 1,5 – 1,8 mld dolarów. (Ciekawostka: Microsoft wydał 200 mln dolarów na promocję systemu Windows 95.)

Właśnie pojawił się pierwszy spot promujący Windows 8, który skupia się na nadchodzącej premierze systemu. Ta, przypomnijmy, odbyć ma się 26 października. Reklamówka przedstawia przede wszystkim różnorodność urządzeń, którym Windows jest dedykowanym. Pojawia się tam m.in. tablet Surface.

http://www.youtube.com/watch?v=i1GNDs7DCTw&feature=player_embedded

W tle reklamy usłyszeć można piosenkę zespołu Eagles of Death Metal pt. „Only Want You”.

Dawid ZarazińskiPierwsza reklama Windows 8: Microsoft zaczyna wydawać (ogromne) pieniądze na promocję systemu [wideo]

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.