Pierwsze Centrum Edukacyjne DB2 w Polsce

W ramach nowego programu edukacyjnego ECIS (Education Center for IBM Software), IBM przyznało firmie Altkom Akademia S.A. tytuł Centrum Edukacyjnego DB2 (Education Center for DB2 Information Management Software). Jest to pierwsze Centrum Edukacyjne DB2 w Polsce. Jak ważna jest to decyzja, świadczy informacja, że na świecie jest tylko 21 firm mających taki tytuł.

To kolejny tytuł Centrum Edukacyjnego IBM dla Altkom Akademii. Firma posiada już taki tytuł dla produktów Lotus (Education Center for Lotus Software), Tivoli (Education Center for Tivoli Software) i WebSphere (Education Center for WebSphere Software). W ten sposób Altkom Akademia jako jedyna firma w Polsce jest autoryzowanym Centrum Edukacyjnym we wszystkich technologiach software’owych firmy IBM i może w tym obszarze oferować kompleksowe usługi edukacyjne.

– Uzyskanie tytułu Centrum Edukacyjnego DB2 dobrze wpisuje się w naszą strategię edukacyjną, polegającą na oferowaniu szkoleń i egzaminów certyfikacyjnych z wiodących technologii informatycznych – mówi Danuta Bluj, Dyrektor Edukacji w firmie Altkom Akademia. – Nowe szkolenia oferowane przez Altkom są kontynuacją dotychczasowej współpracy z IBM, dotyczącej edukacji informatycznej i wykorzystywania technologii IBM przy tworzeniu aplikacji przez grupy projektowe Altkomu.
Autoryzacja w zakresie wymienionych szkoleń IBM dla firmy Alkom Akademia poprzedzona była dokładną weryfikacją możliwości partnera w zakresie standardów edukacyjnych IBM dotyczących kwalifikacji instruktorów, sprzętu wykorzystywanego przy prowadzeniu kursów, a także możliwości lokalowych. Uzyskanie tytułu kolejnego Centrum Edukacyjnego, tym razem DB2, dowodzi wysokiego poziomu firmy Altkom Akademia we wszystkich wymienionych powyżej aspektach.

Oprócz szerokiej gamy kursów z technologii software’owych IBM Altkom posiada w ofercie rozbudowany program warsztatów i egzaminów certyfikacyjnych potwierdzających nabyte umiejętności.

DB2 Information Management Software to oprogramowanie do zarządzania danymi, który dostarcza klientom zintegrowane rozwiązania: zarządzanie bazami danych oraz treścią, integrację informacji w przedsiębiorstwie i analizę biznesową. Najistotniejsze cechy DB2 to: wysoka wydajność, skalowalność i niezawodność. DB2 to system relacyjnej bazy danych w systemie MVS, OS/2, AIX oraz – w wersji Universal Database Express Edition – dla Windows i Linux. DB2 UDB Express to w pełni funkcjonalna, łatwa do instalowania baza danych przeznaczona na rynek średnich przedsiębiorstw.

http://www.altkom.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top