Pierwsze Komunie – dobry czas dla e-sklepów z elektroniką

Kwiecień i maj każdego roku, to czas zwiększonej sprzedaży elektroniki. Rodzice wybierają wtedy prezenty dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii. Konsole do gier, komórki, laptopy warte od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych – to najczęściej kupowane prezenty.

Wymarzone prezenty coraz częściej kupowane są w sieci, co pozwala rodzicom zaoszczędzić nieraz nawet kilkaset złotych na prezencie. Kupowanie w sieci jest nie tylko tańsze, ale także wygodniejsze, bo duże e-sklepy mają nieporównywalnie większy asortyment od tradycyjnych marketów. Ma to niemałe znaczenie dla rodziców, bo obecnie dzieci często życzą sobie wybrane, konkretne modele sprzętów.

Sabina Krupa, dyrektor ds. sprzedaży NEO24.pl: – Co roku obserwujemy wzrost sprzedaży na przełomie kwietnia i maja. W tym roku także oczekujemy w tym okresie zwiększenia sprzedaży, zwłaszcza tańszych komputerów przenośnych i komórek. Spodziewamy się, że wybrane produkty popularne wśród dzieci będą w tym okresie sprzedawały się o 20-30% lepiej. Rodzice chętnie kupują u nas prezenty komunijne dla swoich dzieci, bo mogą liczyć na niższe ceny niż w tradycyjnych marketach, a także większy wybór niż w sklepach naziemnych. W tym momencie oferujemy prawie 14 000 produktów, co oznacza, że większość specyficznych sprzętów elektronicznych, o które proszą dzieci, można zamówić w naszym sklepie.

Wśród prezentów komunijnych od lat królują komputery, obecnie zastępowane laptopami. Kupno przenośnego komputera nie musi oznaczać wydatku rzędu kilku tysięcy złotych. W tej chwili najtańszego netbooka, który w zupełności wystarczy dziecku do nauki i poznawania internetu, można nabyć już za ok. tysiąc złotych. W tym roku producenci rozwinęli asortyment najtańszych modeli, więc rodzice będą mieć spory wybór. W porównaniu do ubiegłych lat, tegoroczne modele są lepiej wykonane, a ich wygląd nie odbiega od designu modeli kilkukrotnie droższych. Niektóre rodziny decydują się jednak na zakup droższych sprzętów. Często na prezent składa się wtedy cała rodzina. Wydatki na prezenty komunijne sięgają czasem nawet kwot na poziomie 5 000 zł. W takim przypadku kupno prezentu w tańszym sklepie internetowym to oszczędność rzędu kilkaset – tysiąc złotych. Modne są laptopy Apple (koniecznie białe), nierzadko wybierane są iPhony, a nawet telewizory LCD. Ich sprzedaż w okresie komunijnym w NEO24.pl wzrasta średnio o 10%.

Dużą popularnością cieszą się także telefony komórkowe. NEO24.pl co roku odnotowuje wzrost sprzedaży komórek w tym okresie na poziomie około 20 – 30%. Na prezenty najchętniej wybierane są typowo młodzieżowe modele, kolorowe. Dzieci zwracają uwagę na to, czy telefon jest wyposażony w odtwarzacz mp3, ważny jest również aparat fotograficzny. Najczęściej proszą rodziców o te modele, które są aktualnie promowane w mediach.

Inny prezent, który nie obciąża tak bardzo domowego budżetu, to modne odtwarzacze mp3. Obecnie na rynku  dostępna jest ich szeroka oferta i można wybierać spośród modeli zróżnicowanych cenowo (mp3 to wydatek rzędu kilkadziesiąt – kilkaset złotych). Przed komunią ich sprzedaż wzrasta średnio o 20%. Dalsza rodzina zaproszona na przyjęcie komunijne często decyduje się na drobniejsze upominki. Te ucieszą najmłodszych, szczególnie jeśli są to gadżety z bohaterami ulubionych filmów. W zeszłym roku kupowano wszystko co miało logotyp Hannah Montana.

Pierwsza komunia w domu oznacza dużo przygotowań i wydatków poważnie obciążających domowy budżet. Dlatego niektórzy rodzice decyduję się kupować prezenty komunijne w sklepach internetowych, co pozwala im zaoszczędzić czas na poszukiwanie i wygodnie zamówić prezent z dostawą do domu. Dodatkowo zakup elektronicznych gadżetów w sieci to oszczędność dla portfela – nawet rzędu 20-30%.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry