Pierwszy miesiąc współpracy i sukces

Platforma pożyczek społecznościowych smava.pl w październiku 2009 roku podpisała umowę o współpracy z niezależnym ogólnopolskim operatorem finansowym Euro Finanse. W pierwszych trzech tygodniach współpracy Euro Finanse wygenerowało wzrost obrotów na serwisie smava.pl o 50 proc. 450 stacjonarnych konsultantów po raz pierwszy w Polsce oferuje pożyczki społecznościowe poza internetem.

Pierwsze trzy tygodnie współpracy córki spółki europejskiego lidera branży social lending z pośrednikiem finansowym Euro Finanse przyniosły niespodziewany dobry wynik. Od kilku miesięcy poszukiwaliśmy partnera z rozległą „naziemną” siecią sprzedaży produktów finansowych. Rozmawialiśmy z kilkoma firmami i wybraliśmy Euro Finanse właśnie ze względu na duża sieć sprzedaży, docierającą – w przeciwieństwie do liderów tej branży – nie tylko do największych miast Polski. Euro Finanse dysponuje 450 doradcami finansowymi również w mniejszych miastach i wsiach. – komentuje Przemysław Mościcki, prezes zarządu firmy Smava Poland, operatora serwisu smava.pl.

Pożyczkodawcy mogą obecnie wybierać w wielu ofertach pożyczkowych: od pożyczki na samochód, studia, do pożyczek na zabiegi rehabilitacyjne czy proste operacje plastyczne. Szeroka przestrzeń pożyczkowa pozwala inwestorom osiągać bardzo wysokie stopy zwrotu z inwestycji na poziomie 20 proc w skali roku. Tak atrakcyjne stopy zwrotu możliwe są także dzięki wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa, na który składa się obowiązkowa weryfikacja wszystkich pożyczkobiorców w zakresie dowodu osobistego, przeterminowanych zadłużeń na listach niesolidnych dłużników BIK, Związku Banków Polskich, Krajowego Rejestru Długów, Biura Informacji Gospodarczej INFOMONIOTOR oraz weryfikacja zaświadczenia o zarobkach bezpośrednio u pracodawcy pożyczkobiorców. W przypadku pożyczkobiorców rejestrujących się w serwisie smava.pl za pośrednictwem Ogólnopolskiej Sieci Niezależnych Doradców Finansowych Euro Finanse, weryfikacja dowodu osobistego oraz zaświadczenia o zarobkach dokonywana jest dodatkowo bezpośrednio przez doradcę.

Idea pożyczek społecznościowych jest bardzo interesująca, gdyż można pożyczać środki finansowe konkretnym osobom na konkretne potrzeby, często bardzo ludzkie. Lokaty i fundusze inwestycyjne są bierne. Oczywiście na początku był stres związany z powierzonymi środkami, bowiem każda nowość niesie za sobą pewną dozę niepewności. Jednak wszystkie pożyczki spłacane są terminowo, więc nie muszę martwić się o straty. – konstatuje dira87, inwestor na portalu smava.pl, który osiągnął ponad 20 proc stopy zwrotu (w skali rocznej) z udzielonych pożyczek.

www.smava.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry