Pinka.pl – przypnij, udostępnij, komentuj

Opublikowano: 17 kwietnia 2012. Kategoria: Rynek Startupy. Tagi: , , ,

Onet.pl udostępnia serwis Pinka.pl. Za jego pośrednictwem można publikować własne prace, zaznaczać twórczość innych osób, komentować ją czy klikać w przycisk „Lubię to”. Projekt powtórzy sukces serwisu Pinterest?

Serwis Pinka.pl udostępniony został przez grupę Onet.pl i jest to serwis adresowany do szeroko rozumianej grupy twórców sztuki cyfrowej. Można w nim dodawać, komentować i udostępniać grafiki, rysunki, fotografie czy projekty stron internetowych. Serwis pozwala użytkownikom na umieszczenie w nim prac graficznych oraz tekstowych.

Pinka.pl – przypnij, udostępnij, komentuj 1

Aktywne korzystanie z serwisu przez użytkowników wymaga zarejestrowania konta. Można dzięki temu wypowiadać się na łamach serwisu, komentując twórczość innych osób, oraz umieszczać własne prace.

Jak podkreślają twórcy, istotne jest to, że w serwisie Pinka.pl można prezentować wyłącznie materiały własnego autorstwa oraz takie, których publikacja nie narusza w żaden sposób prawa polskiego, dobrych obyczajów czy uczuć religijnych, ani nie jest sprzeczna z prawem chronionych dóbr osób trzecich.

Trudno nie zauważyć, jak bardzo Pinka.pl przypomina popularny serwis Pinterest.com. Ta sama szata graficzna i podobna zasada funkcjonowania. Każde zdjęcie dodane do serwisu Pinterest.com czy materiał tekstowy może zostać „przypilony”, polubiony na Facebooku i skomentowany.  Przyrównuje się serwis Pinterest.com do „tablicy korkowej”, do której użytkownik może przypiąć interesujące go zdjęcia. Za oceanem serwis zdobywa wciąż nowych użytkowników i poszerza swój udział rynkowy w zakresie serwisów społecznościowych. Jego czytelna i prosta szata graficzna oraz intuicyjna nawigacja sprawiają, że rośnie liczba osób, które z niego korzystają na co dzień.

Na fali popularności serwisu Pinterest.com grupa Onet.pl chce wypromować Pinkę. Zresztą nie tylko ona – łudząco podobny do Pinterest.com jest również serwis Zszywka.pl.

Marta Michałek-MachniewskaPinka.pl – przypnij, udostępnij, komentuj

Podziel się!

O autorze

marta