Pinoteka.pl: chcemy inspirować [wywiad]

Pinoteka.pl – czym jest, czym będzie i jak sobie radzić z plagiatami. Te i inne pytania zadajemy Mirkowi Nowoszewskiemu z Pinoteka.pl.

Czy mogę prosić o wyjaśnienie jak działa serwis?Pinoteka.pl daje możliwość przeglądania i kolekcjonowania zdjęć z internetu lub z własnego komputera. Użytkownik tworzy własne zbiory, korzystając ze zdjęć innych użytkowników (może je przypinać do siebie) lub dodawać własne. Nie musi ich już gromadzić na dysku w katalogach lub zapisywać jako ulubione linki do konkretnych stron. Zdjęcia dodaje we własnych wirtualnych tablicach, które przypisuje do kategorii tematycznych.

Daliśmy naszym użytkownikom możliwość tworzenia tablic publicznych, prywatnych oraz współdzielonych z wybranymi osobami. Ta prosta funkcja bardzo ułatwiła mi i mojej dziewczynie zaplanowanie wyglądu i wyposażenia kuchni, ale równie dobrze można użyć jej do planowania wspólnych zakupów, remontu, zbierania ulubionych przepisów czy kompletowania listy prezentów.

Przyda się również osobom, które zbierają swoje inspiracje do organizacji wesela; w prosty sposób mogą dzielić się zdjęciami z osobami zaangażowanymi w to wydarzenie. Pomysłów na zastosowanie i wykorzystanie Pinoteka.pl jest naprawdę dużo.

Jakie są Wasze oczekiwania, czyli w którym momencie będziecie mogli powiedzieć “udało się!”?

Chcemy aby z Pinoteka.pl korzystało 100k UU po 12 miesiącach. A kiedy będziemy mogli powiedzieć, że się udało? Mamy nadzieję, że za każdym razem gdy zamkniemy jeden etap rozwoju i pojawi się kolejny, który porwie nas do działania.

Pinoteka.pl: chcemy inspirować [wywiad] 1

Serwis jest ładny, przyznaję. Mam jednak wrażenie, że część materiałów nie jest własnością użytkowników. Czy celowo przymykacie na to oko, czy chcecie z tym w jakiś sposób walczyć?

Wszystkie zdjęcia występują u nas w pomniejszonym formacie, który można traktować jako zajawkę, tak jak na Facebooku czy innych portalach społecznościowych bazujących na zewnętrznej treści. Większość zdjęć jest podlinkowana bezpośrednio do źródła, dzięki czemu, jeśli któreś ze zdjęć szczególnie nas zainteresuje możemy zobaczyć czy na stronie źródłowej jest ich więcej, czy towarzyszy im jakiś komentarz lub opis, a w przypadku zdjęć jedzenia – przepis. Dodatkowo przy każdym zdjęciu dostępna jest funkcja zgłoszenia nadużycia, na którą szybko reagujemy i staramy się wyjaśniać kwestie własności praw autorskich. 

Użytkownicy nie tylko oglądają zdjęcia na naszym serwisie, również przechodzą do strony źródłowej zdjęcia i tam zostają, tym samym generując ruch innym serwisom i blogom. Myślę, że jest to obopólna korzyść. Pinoteka.pl to bardzo dobry sposób na promocję np. swojego bloga, wyrobów “hand made” czy sklepu z wyposażeniem wnętrz lub modnymi rzeczami.

Serwis mobilizuje do klikania, wybieram jedno zdjęcie, klikam następne 
i tak dalej. Każde zdjęcie można również komentować – na jakie dyskusje liczycie?

Przy projektowaniu serwisu chcieliśmy aby nasi użytkownicy inspirowali siebie nawzajem. 
W tym celu stworzyliśmy mechanizmy interakcji; mogą wymieniać się spostrzeżeniami i radami, 
dodawać zdjęcia innych użytkowników do ulubionych oraz przepinać je do swojej tablicy, a także dzielić się nimi na Facebooku.

Czy potrafisz zdefiniować grupę docelową serwisu?

Serwis kierujemy zarówno do kobiet jak i mężczyzn, choć jest już widoczna zdecydowana przewaga kobiet. W dwudziestu kategoriach tematycznych każdy znajdzie coś dla siebie. Czy będzie to wyposażenie wnętrz, moda, gadżety czy inspiracje z dziedziny architektury.

Serwis wydaje się być solidnie przygotowany. Jakie macie plany na rozwój? Szukacie partnerów biznesowych?


Dziękujemy! Włożyliśmy w realizację dużo pracy i jesteśmy zadowoleni z efektu jak i pozytywnych sygnałów od użytkowników.

Właśnie uruchomiliśmy dodatkową zakładkę “Produkty”, w której po założeniu profilu firmowego, można bezpłatnie promować swój sklep internetowy, markę czy wyroby hand made. Kolejnymi krokami w rozwoju jest ułatwienie przeglądania, wyszukiwania oraz podpowiadania inspiracji tematycznych. Wszystkie funkcje mają zwiększyć wygodę i dopasować serwis do potrzeb użytkowników.

Nie szukaliśmy partnerów natomiast dwie firmy zainteresowały się naszym projektem, jesteśmy w trakcie rozmów.

Dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów!

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry