Piraci złapani

Opublikowano: 18 października 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Policja zarekwirowała 7 tysięcy płyt z nielegalnymi grami komputerowymi oraz programami użytkowymi, wśród których znalazły się programy do nawigacji AutoMapa®. Akcja była efektem śledztwa firmy Lege-Artis-Service przeprowadzonego przy współpracy z policją z warszawskiej Woli.

W czwartek 13 października 2005 r. policjanci Sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali mieszkańca stolicy podejrzanego o rozpowszechnianie nielegalnych programów komputerowych.

Na jednej z giełd internetowych przedstawiciel firmy Lege-Artis-Service, zajmującej się ochroną praw autorskich AutoMapy®, zauważył podejrzaną ofertę sprzedaży programu komputerowego. 'Zbieraliśmy dowody działalności przestępczej podejrzanego przez niemal 3 miesiące. Natychmiast po skompletowaniu dowodów przeprowadziliśmy akcję skoordynowaną z funkcjonariuszami wolskiej policji.' – opowiada pracownik operacyjny Lege-Artis-Service.

Policjanci ustalili kilka adresów miejsc, w których przechowywano pirackie płyty oraz sprzęt do ich kopiowania i nagrywania. W jednym z mieszkań zatrzymano 29-letniego Artura G. (informatyka) trudniącego się kopiowaniem, nagrywaniem i rozpowszechnianiem płyt. 'Po zatrzymaniu podejrzanego funkcjonariusze udali się do jego siedziby, gdzie zabezpieczyli komputery, pirackie płyty CD,

gotówkę, potwierdzenia dokonania wysyłki płyt pocztą oraz potwierdzenia wpływów pieniędzy na konto bankowe z dokonywanych transakcji. W chwili obecnej, dysponując danymi osób dokonujących zakupów pirackich wersji, przygotowujemy zarzuty przeciwko klientom 'pirata' z tytułu paserstwa oraz nielegalnego rozpowszechniania praw autorskich' – dodaje przedstawiciel Lege-Artis-Service.

'Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 7 tysięcy płyt, komputery i twarde dyski. Gdyby oceniać wszystkie zabezpieczone przedmioty w kategorii oryginałów, ich wartość sięgnęłaby prawie 1,5 mln złotych. Zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.' – mówi asp. sztab. Krzysztof Nowak, Oficer Prasowy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV.

http://www.automapa.com

Sylwester KozakPiraci złapani

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.