PIT.PL przygotował dział o rozliczeniach rocznych

Już za kilka tygodni każdy z nas zacznie się zastanawiać nad swoim rozliczeniem podatkowym. Podobnie jak w latach ubiegłych, serwis PIT.pl przygotował wszelkie informacje i narzędzia niezbędne do prawidłowego rozliczenia z fiskusem. Z roku na rok system podatkowy wydaje się być prostszy, a podatnicy bardziej wyedukowani. Tymczasem w 2006 roku czekają nas kolejne zmiany w postaci aż 4 nowych ulg podatkowych – np. zwrotu VAT za roboty remontowe i budowlane – o których już dzisiaj informuje PIT.pl

‘Proste Podatki’ – to nasza misja. Realizujemy ją udostępniając naszym użytkownikom proste, czytelne i bezpłatne informacje związane z podatkami. Na ile to możliwe, staramy się, w prostej i zrozumiałej formie przekazywać zawiłe zagadnienia podatkowe – mówi Jacek Wawrowski – dyrektor programowy portalu. Spodziewamy się, że z informacji zawartych w naszym serwisie skorzysta w okresie styczeń – kwiecień 2006 ponad milion podatników. Ostatni rok, to dla nas okres wytężonej pracy, doskonalenia funkcjonalności serwisu oraz wprowadzanie nowych usług, które mam nadzieję spotkają się z pozytywnym przyjęciem.

Duże nadzieje PIT.pl wiąże z usługą e-doradca. Za pośrednictwem tej pierwszej w Polsce, platformy doradztwa podatkowego on-line, obsługiwanych jest obecnie kilkadziesiąt porad miesięcznie. Sporym zainteresowaniem internautów cieszy się – opracowany wspólnie z Allegro.pl – moduł informacyjny ‘jak rozliczyć PIT handlując na aukcjach internetowych’. Istotnym tematem po akcesji Polski do UE okazują się również informacje podatkowe dla osób uzyskujących dochody z zagranicy. Kolejne nowości portalu to szerokie omówienie zagadnień podatkowych w aspekcie takich operacji gospodarczych jak: sprzedaż nieruchomości, umowy pożyczki czy spadku. Jak co roku, na łamach serwisu dostępne są aktualne druki deklaracji podatkowych, pomocne programy komputerowe, księgarnia prawno-podatkowa, zbiory wskaźników i kalkulatorów oraz informatory np. ‘Jak założyć i prowadzić małą firmę’.

Baza wiedzy, jaką stanowią serwisy PIT.pl i VAT.pl liczy obecnie ponad 5000 stron internetowych. Średnio dziennie powiększa się ona o około 10 nowych artykułów, tekstów, publikacji czy orzeczeń.

Wszystkie informacje portalu PIT.pl są bezpłatnie dostępne dla użytkowników. Dociekliwi podatnicy, którzy mają indywidualne pytania skorzystać mogą odpłatnie z usług licencjonowanych doradców podatkowych. Cena takiej usługi zaczyna się od 85 PLN.

http://www.PIT.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry