PIT.pl: zwrot podatku pracujących za granicą

Portal podatkowy PIT.pl przy współpracy z EuroTax – firmą doradzającą w zakresie zwrotu podatku płaconego za granicą – rozpoczyna akcję skierowaną do osób legalnie pracujących między innymi w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Niemczech, które chcą odzyskać zapłacony za granicą podatek.

Zostało już mało czasu na złożenie zeznania rocznego. Z dnia na dzień wzrasta zainteresowanie usługami specjalistów i doradców podatkowych. Z pomocą portalu PIT.pl zeznania roczne złożyło już ponad 1,5 mln internautów.  Od stycznia mają oni do dyspozycji unikalną bazę odpowiedzi z ponad 2000 porad podatkowych. Jednak w odróżnieniu od lat ubiegłych bardzo duża grupa podatników szuka informacji i zadaje pytania redakcji w obszarze rozliczenia swoich dochodów i podatków z pracy za granicą.

Według ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 3 i art. 4 ustawy z 26 lipca 1991 r.) osoby mające miejsce zamieszkania na terytorium RP, muszą płacić podatek od całości swoich dochodów bez względu na to gdzie te dochody osiągnęły – jest to tzw. nieograniczony obowiązek podatkowy. Ponieważ osoby pracujące za granicą rozliczają się również z miejscowym urzędem, w celu uniknięcia sytuacji, w której dana osoba będzie zmuszona zapłacić podatek od tej samej kwoty dwukrotnie, Polska podpisała z każdym z krajów Unii Europejskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. W uproszczeniu umowy te pozwalają na odliczenie podatku, który zapłaciło się za granicą od kwoty, którą należy zapłacić w Polsce. Szczegółowo te kwestie opisują bezpłatne poradniki PIT.pl dostępne pod adresem http://www.pit.pl/praca-zagranica/ oraz odpowiedzi redakcji na pytania użytkowników w bazie e-porady.PIT.pl

Rosnąca w ostatnich latach fala emigracji zarobkowej skłoniła nas do wyjścia z ofertą również i do tych podatników, którzy mają problem z rozliczeniem zarobków osiąganych za granicą – mówi Jacek Wawrowski prezes zarządu PIT.pl. Patrząc na zainteresowanie naszymi usługami stwierdzamy, że świadomość możliwości odzyskania podatków zapłaconych za granicą jest wśród podatników duża, brakuje jednak czasu na załatwienie formalności, często też, sami zainteresowani z uwagi na wykonywaną pracę nie zawsze mogą osobiście zająć się tymi sprawami – kontynuuje Wawrowski.

Osobom pracującym za granicą, często przysługuje prawo do różnego rodzaju zwolnień, odliczeń i ulg. Poprawne skorzystanie z tych przywilejów pozwala podatnikowi uzyskać zwrot podatku. EuroTax współpracując z doradcami podatkowymi z Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec, Irlandii i USA i zajmuje się kompleksowo sprawami związanymi z odzyskaniem podatku w maksymalnej, możliwej do uzyskania wysokości.

Procedura ubiegania się o zwrot jest bardzo prosta, a co najważniejsze dla zapracowanych i przebywających za granią rodaków możliwa do załatwienie przez internet. Wystarczy na stronie www.e-tax.pit.pl wypełnić formularz zgłoszeniowy, a konsultanci EuroTax prześlą wymagane dokumenty i formularze, oraz udzielą szczegółowych instrukcji w zakresie dalszego postępowania. Na stronie znajdują się także szczegóły dotyczące zwrotu podatku w poszczególnych krajach, kalkulatory i deklaracje.

www.pit.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top