Pitroczny.pl ułatwi wypełnienie deklaracji podatkowej

Podatnicy zyskali narzędzie do wypełniania deklaracji podatkowej: ósmego lutego ruszyła aktualna wersja aplikacji Pitroczny.pl. Serwis umożliwia bezpłatne wypełnienie rozliczenia rocznego przez internet, składanie PIT-37 bez kwalifikowanego e-podpisu, a także ułatwia przekazanie 1 proc. podatku na OPP.

Serwis Pitroczny.pl umożliwia bezpłatne rozliczenie rocznego zeznania podatkowego bez konieczności instalowania oprogramowania na twardym dysku – wystarczy komputer z dostępem do globalnej sieci, przeglądarka internetowa (IE, Firefox, Opera) oraz błyskawiczna rejestracja w serwisie. Korzystanie z aplikacji online jest łatwe i intuicyjne, a jego użytkownik nie musi znać skomplikowanych przepisów podatkowych – Pitroczny.pl przy pomocy prostych pytań m.in. o źródła i wysokość przychodów czy rodzaje odliczeń prowadzi internautę przez cały proces wypełniania deklaracji PIT. Sam przy tym dokonuje niezbędnych obliczeń i umieszcza końcowe sumy we właściwych polach formularzy. Użytkownik w każdej chwili może poprawić wprowadzone dane, a także przerwać wypełnianie zeznania rocznego bez utraty wpisanych już informacji i powrócić do wypełniania PIT-a przy następnym logowaniu.

Z fiskusem rozliczy się w tym roku prawie 25 mln Polaków. Większość z nich szuka ułatwień przy wypełnianiu deklaracji rocznych. Aby uniknąć ślęczenia nad formularzami z ołówkiem w ręku i kalkulatorem, podatnicy rozliczają się przy pomocy specjalnych programów komputerowych. Deklaracje roczne pomagają wypełnić również kancelarie podatkowe i biura księgowe, ale są to usługi płatne. Najprostszym, a przy tym darmowym sposobem na wypełnienie rozliczenia jest stworzony przez nas Pitroczny.pl. Przy pomocy tej aplikacji podatnik w kilkanaście minut będzie miał kompletny, gotowy formularz deklaracji – mówi Marta Przewłocka, wiceprezes spółki Power Media, która zaprojektowała serwis.

Z pierwszej wersji serwisu w 2008 roku skorzystało siedem tysięcy użytkowników, w ubiegłym roku liczba ta wzrosła do 24 tys., czyli o ponad 340 procent.

Pitroczny.pl oferuje swoim użytkownikom nie tylko wypełnienie i wydrukowanie odpowiednich formularzy. Osoby fizyczne przygotowujące deklarację podatkową przy pomocy tej aplikacji mogą złożyć zeznanie za 2009 r. za pośrednictwem internetu bez konieczności posiadania bezpiecznego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Taką możliwość mają podatnicy rozliczający się na formularzu PIT-37 (wraz z załącznikami PIT/O, PIT/D i PIT-2K). Bezpieczny podpis zastąpiła weryfikacja sześciu cech osobistych podatnika: identyfikatora NIP, pierwszego imienia, nazwiska, numeru PESEL, daty urodzenia oraz kwoty przychodu z rozliczenia za rok 2007. Dodatkowo klienci serwisu księgowości internetowej ifirma.pl mają możliwość eksportu danych podatkowych na konto w serwisie pitroczny.pl. W ten sposób użytkownik nie musi ręcznie wpisywać żadnych danych liczbowych.

Wypełnione elektronicznie zeznania roczne przechowywane są przez trzy lata na serwerach portalu księgowości internetowej ifirma.pl. W każdej chwili użytkownik Pitroczny.pl może deklaracje przeglądać, wydrukować lub też wyeksportować do pliku i zapisać na dysku swojego komputera.

Serwis Pitroczny.pl ułatwia także przekazywanie 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Użytkownicy aplikacji nie muszą już szukać numeru KRS i innych danych organizacji, którą chcą wesprzeć. Wystarczy, że wybiorą jedną z listy OPP dostępnej w serwisie, a system wpisze potrzebne dane do deklaracji. – Program wsparcia dla OPP uruchomiliśmy w ubiegłym roku – mówi Marta Przewłocka. – Wówczas 1 procent swojego podatku przekazała na szczytne cele prawie połowa spośród 24 tysięcy użytkowników Pitroczny.pl.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry