PizzaPortal.pl przejmuje foodpandę

PizzaPortal.pl przejmuje swego największego konkurenta. Foodpanda przestanie funkcjonować. Wartość rynku zamawiania jedzenia online szacowana jest w Polsce na około 147 mln zł.

pizzaportalW wyniku negocjacji strony ustaliły, że serwis foodpanda przestanie całkowicie istnieć, a wszystkie restauracje, z którymi do tej pory współpracował wejdą do oferty PizzaPortal.pl.

Pomimo tego, że oba serwisy oferowały zamawianie jedzenia online, istniała istotna różnica w ich funkcjonowaniu. W ofercie PizzaPortal.pl znajdowały się wyłącznie restauracje dysponujące własnymi kurierami. Foodpanda z kolei posiadała własną załogę kurierów, którzy odbierali zamówienia z restauracji i dostarczali do klientów końcowych. Dzięki temu oferta serwisu mogła obejmować lokale nieobecne u konkurencji. Po przejęciu PizzaPortal.pl przejmie dotychczasową organizację dostaw obecną w foodpanda.

Ta transakcja ma dla nas znaczenie strategiczne. Nie tylko wzmacnia naszą pozycję lidera, ale również umożliwia rozszerzenie działalności o dostawy. To teoretycznie pozwoli nam nawiązać współpracę z każdą restauracją na rynku – powiedział Lech Kaniuk, szef PizzaPortal.pl.

PizzaPortal.pl to największy w Polsce serwis do zamawiania jedzenia online. Znaleźć w nim można menu ponad dwóch tysięcy restauracji z całej Polski oferujących kuchnie z całego świata. Serwis jest częścią holdingu niemieckiego Delivery Hero.

Wartość przejęcia nie została ujawniona.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry