Płatny content w Wanadoo

Opublikowano: 19 marca 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Wanadoo wprowadził do swoich 15 serwisów płatny dostęp. Dzięki temu rozwiązaniu z możliwości nowych serwisów będzie mogło skorzystać około 3 mln subskrybentów Wanadoo.

Na początku płatne serwisy to głównie serwisy rozrywkowe (horoskopy, loga i dzwonki na telefony komórkowe), ale również i edukacyjne (kursy językowe, czy kursy na prawo jazdy). Płatność za content jest z zakresu od 0.50 euro do 1.50 euro. Użytkownik oczywiście ma możliwośc sprawdzania na bieżąco stanu rachunku.

Jak zapewnia France Telecom płatność jest szybka i bezpieczna. Klient nie musi zostawiać numeru karty kredytowej- płatność doliczana jest do rachunku za korzystanie z Internetu. Postawiono też pewne ograniczenia- limit 50 euro w miesiącu- może jednak być zwiększony na życzenie klienta.

Wprowadzenie tego rozwiązania stwarza nowe źródło przychodów dla portalu. Część wpływów z tego źródła odprowadzana jest do twórców contentu zamieszczanego na stronach portalu. Pod koniec roku „Services à la carte” (tak brzmi nazwa tegoż rozwiązania) będzie zawierał około 120 płatnych serwisów.

Tymczasem ostatni raport Jupiter Media Metrix wskazuje, że przychody z płatności za content w Internecie wyniosą w 2006 roku $5,8 mld (w 2002 roku $1,4 mld).

W grudniu 2001 strony Wanadoo wygenerowały ponad 1.2 mld odsłon.

http://servicesalacarte.wanadoo.fr

France Telecom

Sylwester KozakPłatny content w Wanadoo

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.