PlayStation Vita: 321 tys. egzemplarzy sprzedanych w Japonii

Opublikowano: 20 grudnia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Sprzedaż PlayStation Vita, nowej przenośnej konsoli do gier firmy Sony, jest nieco słabsza niż oczekiwano. Producent pokłada ogromne nadzieje w swym nowym urządzeniu.

Przez pierwsze dwa dni obecności na japońskim rynku, firma Sony sprzedała 321 tys. egzemplarzy konsoli. To mniej niż oczekiwano.

PlayStation Vita: 321 tys. egzemplarzy sprzedanych w Japonii 1

Producent pokłada w PlayStation Vita ogromne nadzieje; sprzęt konkurować ma nie tylko z innymi przenośnymi konsolami, ale przede wszystkim z ogromnie popularnymi smartfonami, które coraz częściej stają się podstawowymi platformami elektronicznej rozrywki.

Według firmy Enterbrain, Sony może sprzedać 1,4 mln egzemplarzy konsoli w pierwszym tygodniu dostępności w Japonii. Warto dodać, że podczas dwóch pierwszych dni sprzedaż PlayStation Vita była niższa niż konkurencyjnej konsoli Nintendo 3DS (371 tys.).

http://www.youtube.com/watch?v=8usMAHBI9Gk

Dawid ZarazińskiPlayStation Vita: 321 tys. egzemplarzy sprzedanych w Japonii

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.