Plejada.pl wystartowała

27 marca 2008 wystartowała www.plejada.pl. Plejada.pl to nowy, niezależny, informacyjno-rozrywkowy kanał tematyczny w internecie, poświęcony gwiazdom show-biznesu, stworzony jako wspólne przedsięwzięcie TVN i Onet.pl.
– Jest to projekt internetowy, jakiego nie było jeszcze na rynku. Prezentujemy autorskie treści rozrywkowe w wersji multimedialnej, z szeroko rozumianej kategorii show-biznes. Serwis zawiera obszerne materiały dotyczące sławnych osób ze świata telewizji, filmu, muzyki, teatru, mody oraz związane nimi wydarzenia i ciekawostki – mówi odpowiedzialny za projekt Grzegorz Wójcik, dyrektor Departamentu Nowe Media w TVN i członek zarządu Grupy Onet .

– Nastawiamy się na informacje pozytywne, pogłębione, będziemy zdecydowanie bardziej łagodni niż konkurencja, ale w poszukiwaniu prawdy zajdziemy na pewno znacznie dalej niż inni – zapewnia redaktor naczelna Plejady, Karolina Korwin Piotrowska. – Nasze informacje są rzetelne, sprawdzone i prawdziwe. Jesteśmy dalecy od oskarżania i obrażania kogokolwiek. Zawsze powołujemy się na źródła i nie ma u nas donosów. – dodaje naczelna.

Plejada.pl to także interaktywny serwis społecznościowy. Dla internautów przewidziano konkursy, sondy, quizy i zabawy. W najbliższych dniach użytkownicy będą mogli wybrać m.in. najseksowniejszych dziennikarzy w Polsce lub też wskazać wymarzoną kandydatkę na żonę Ędwarda Ąckiego. Fani gwiazd będą się mogli gromadzić w internetowych fanklubach.

W serwisie nacisk kładziony będzie na rozrywkowe formaty telewizyjne ze wszystkich stacji w kraju. Po zakończeniu najpopularniejszych programów „na żywo”, użytkownicy Plejady mogą ocenić ich przebieg oraz występujących w nich bohaterów.

Dzięki Plejadzie internauci będą mogli zobaczyć odcinki ulubionych seriali przed ich telewizyjną premierą, a także zakupić płyty DVD i gadżety z najpopularniejszych programów.

Plejada dostępna będzie od razu na trzech platformach – w internecie, w telefonie komórkowym (wersja lajt) oraz na platformie „n”.

Klikając na Plejadę internauta znajdzie min. ekskluzywne informacje z planu filmu fabularno – dokumentalnego „Generał”, wywiady z polskim aktorkami (m.in. Małgorzata Kożuchowska, Agata Buzek) i aktorami (Jan Wieczorkowski, Michał Żebrowski, Piotr Adamczyk), a także artystami (Stanisław Soyka, Maciej Maleńczuk, Natalia Kukulska, Anita Lipnicka i John Porter). Będzie również mógł zobaczyć relację z premiery światowej filmu „10.000 BC” oraz z premiery drugiej części serialu „Tudorowie”, w tym obejrzeć profile największych gwiazd Hollywood, jak Cate Blanchett, George Clooney czy Heath Ledger. W serwisie użytkownik znajdzie także bogatą galerię zdjęć najnowszych kreacji z Nowego Jorku, które zaprezentują gwiazdy kina: Catherine Zeta Jones i Gwyneth Paltrow. Internauci dowiedzą się również z serwisu w jakich akcjach charytatywnych uczestniczy piosenkarka Annie Lennox, jak ostatnio wyglądała Madonna i jak organizuje się największe się hollywoodzkie premiery. Na stronie nie zabraknie ekskluzywnych wywiadów, na początek z Piotrem Adamczykiem oraz z Markiem Kondratem.

Plejadę tworzy kilkunastoosobowy zespół – dziennikarzy, fotoedytorów i specjalistów od formatów telewizyjnych. Portal skierowany jest do młodych internautów. To oni najczęściej poszukują w internecie treści rozrywkowych, często alternatywnych do programów telewizyjnych. W serwisie znajdą się materiały wideo wysokiej jakości, prezentowane w atrakcyjnym formacie 16:9.

Serwis został wyprodukowany przez spółkę DreamLab.Onet.pl – centrum badań i rozwoju nowych technologii w Grupie ITI.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top