Płoński Inkubator Talentów: startupy bardzo lokalne

Zgłosiła się do nas Fundacja Pracy Narodów, która niedawno wystartowała w Płońsku na Mazowszu (ok. 22,5 tys. mieszkańców) i prowadzi projekt „Płoński Inkubator Talentów”. Pierwszym dużym wydarzeniem dla inicjatywy będzie lokalna odsłona StartUp Europe Week. Pomyśleliśmy, że to dobra okazja, aby krótko porozmawiać o startupach na bardzo lokalnym poziomie.

Płoński Inkubator Talentów wystartował w czerwcu 2015 r. i jest to jeden z priorytetowych projektów, jaki realizuje Fundacja Pracy Narodów. Inicjatywa stworzenia inkubatora przedsiębiorczości w mieście Płońsk to pierwsza i jedyna tego typu realizacja w całym powiecie płońskim. Głównym celem tego projektu jest zwalczanie i przeciwdziałanie bezrobociu w powiecie, wspólnie z władzami miasta i powiatu – przekonuje Fundacja. A nasze pytania odpowiada Sebastian Szczepaniak.

Jak wygląda „scena” startupowa w Płońsku?

Dopiero powstaje. Nasze działania będziemy prowadzić na osi miast Płock — Płońsk – Ciechanów.

Czy Pana zdaniem ważne jest powstawanie takich lokalnych inicjatyw?

Jak najbardziej. Tworzenie inkubatorów przedsiębiorczości w mniejszych regionach przy wsparciu władz i lokalnego biznesu ma za zadanie wspieranie młodych talentów i promocję przedsiębiorczości wśród społeczności.

Jakie macie plany działania na najbliższe miesiące?

Startujemy z Płońskim Inkubatorem Talentów przy wsparciu władz powiatu, instytucji państwowych i unijnych oraz lokalnego biznesu. Wydarzenie StartUp Europe Week jest początkiem projektu realizowanego przez Fundacje Pracy Narodów. Nawiązujemy współpracę z wieloma firmami, fundacjami, instytucjami, uczelniami, aby stworzyć networking biznesowy w górnej części Mazowsza. 

W planach mamy otworzenie kolejnych placówek w Płocku i Ciechanowie, aby jak najwięcej ludzi się dowiedziało o możliwościach jakie dają inkubatory i przedsiębiorczość w zwalczaniu bezrobocia i otwieraniu nowych firm.

Jeśli jesteście zainteresowani uczestnictwem w płońskiej odsłonie StartUp Europe Week zapraszamy 5 lutego w godz. 9-15 do Miejskiego Centrum Kultury.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry