Podaj.net przekroczył próg 100 tysięcy użytkowników

Podaj.net, serwis wymiany książek i dvd odwiedziło w listopadzie 2008 r. ponad 121 000 unikalnych użytkowników. Oznacza to wzrost o 125 proc. w stosunku do listopada poprzedniego roku. Jednocześnie liczba odsłon w ubiegłym miesiącu wyniosła 820 000.

Średni czas przebywania użytkownika w serwisie w ostatnim kwartale – od września do końca listopada – to ponad 5 minut. Ponadto, kwartalne statystyki pokazują, że osoby korzystające z Podaj.net odwiedzają przeciętnie 6,69 strony.

„Znaczący wzrost oglądalności to m.in. efekt wprowadzenia w serwisie nowych funkcjonalności. Najistotniejszą z nich jest umożliwienie użytkownikom wymieniania się płytami dvd oraz uruchomienie siostrzanej witryny księgarnia.podaj.net. Użytkownicy serwisu zyskali także możliwość przeprowadzania transakcji prywatnych, czyli udostępniania ksiażek wybranym przez siebie osobom” – komentuje Jakub Milewski z Podaj.net. –  „Wpływ na wyniki oglądalności nie tylko za ostatni miesiąc, ale za cały kwartał ma także ogólna tendencja wzrostu aktywności użytkowników po rozpoczęciu roku szkolnego. Nie należy też zapominać o rosnącej w Polsce popularności obrotu używanymi książkam w internecie, co jest odbiciem podobnego trendu obserwowanego na świecie” – dodaje Jakub Milewski.

Od początku istnienia serwisu użytkownicy Podaj.net dodali do jego bazy 146 522 tysięcy tytułów i przeprowadzili 58 tysięcy transakcji wymiany. Obecnie w serwisie znajduje się ponad 29 tysięcy udostępnionych do wymiany książek i płyt.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top