Podpis cyfrowy w Inteligo

Od dzisiaj wysyłane do klientów Inteligo e-maile zawierające wyciągi bankowe będą opatrzone podpisem elektronicznym. Wprowadzona została również możliwość wysyłania podpisanych cyfrowo e-maili z potwierdzeniem zrealizowanych transakcji. To pierwsza taka funkcjonalność wśród polskich banków.

Podpis cyfrowy Inteligo będzie dopisywany do każdej wiadomości wysyłanej drogą elektroniczną z załączonym wyciągiem lub potwierdzeniem zrealizowanej transakcji. Jeśli odbiorca chce zweryfikować nadawcę (Inteligo) może porównać numer seryjny identyfikatora cyfrowego z podpisanej wiadomości z identyfikatorem Inteligo umieszczonym na serwisie www.inteligo.pl.

Dodatkowo każdy klient może teraz przesłać potwierdzenia swoich transakcji specjalnym podpisanym cyfrowo e-mailem, bezpośrednio z serwisu WWW na dowolnie wskazany adres e-mail. Klienci Inteligo mogą również wysyłać potwierdzenie zrealizowanej transakcji faxem na dowolny numer wprost z serwisu WWW.

Korzyści wynikające z zastosowania podpisu cyfrowego są trojakie: mamy pewność, że treść dokumentu otrzymanego drogą elektroniczną nie została zmieniona, możemy sprawdzić, kto jest autorem dokumentu, a dzięki urzędowi certyfikacji wiemy, że autor jest naprawdę osobą, za którą się podaje.

Urzędem certyfikującym identyfikator cyfrowy Inteligo jest firma VeriSign. W praktyce odczytując wiadomość podpisaną cyfrowo nie musimy dokonywać skomplikowanych obliczeń. Większość programów pocztowych takich jak MS Outlook, Netscape ma wbudowane funkcje pozwalające na weryfikację tożsamości nadawcy i zawartości wiadomości.

Konto w Inteligo „
https://www.e-biznes.pl/inteligo

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top