Podsumowanie tygodnia

Dzisiejszy przegląd to przede wszystkim wielkie pieniądze. Znajdzie się też coś dla chętnych śledzenia wydarzeń wzmacniających lub osłabiających siłę internetu. Zapraszamy na podsumowanie tygodnia.

Podsumowanie tygodnia 1Na początek podsumowania tygodnia wypadałoby zaproponować przyjrzenie się fenomenowi finansowemu w internetowym świecie. Elektryzująca informacja o zakupieniu przez Facebooka Istagramu za 1 mld dolarów dostała się na łamy e-biznes.pl w dwóch odsłonach. Jedna dotyczy zasygnalizowania o tym fakcie, druga zaś jest próbą chłodnego przeanalizowania tego posunięcia Facebooka w artykule Sylwestra Kozaka.

Polski rynek internetowy też ma coś do powiedzenia w sprawie wielkich pieniędzy. Wszystko za sprawą serwisu PizzaPortal.pl, który został odsprzedany niemieckiemu inwestorowi za kwotę 120 mln złotych.

Sprawy biznesowe dotyczyły również firmy Google. Pierwszym akcentem związanym z tą firmą jest próba zalegalizowania końcówek domenowych .google oraz .youtube. Pod koniec tygodnia pojawiła się zaś u nas informacja na temat wyników finansowych firmy.

Przechodząc ze spraw biznesowych do tematów związanych z rozwojem sieci wypadałoby odnotować nowe funkcjonalności Wolfram|Alpha. Inną, mniej chwalebną informacją z tych obszarów jest próba alienacji irańskiego internetu poprzez stworzenie wewnętrznego intranetu.

Na koniec tego przeglądu zapraszamy do przyjrzenia się temu, co Wam, czytelnikom e-biznes.pl, podobało się najbardziej w marcu tego roku.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry