Podsumowanie tygodnia

Dużo kluczowych informacji z różnych dziedzin zdominowało ten tydzień. Oprogramowanie, sprzęt elektroniczny i porcja statystyk. Zapraszamy na cotygodniowy przegląd istotnych doniesień z branży internetowej.

Podsumowanie tygodnia 1Najświeższą wiadomością jest z pewnością udostępnienie przez firmę Microsoft systemu Windows 8 w wersji Release Preview. Z kolei WordPress ze swoją najpopularniejszą wtyczką, Akismetem, pobił rekord w przechwytywaniu spamu. Pojawiła się również istotna informacja dla wszystkich, którzy kibicowali przeciwnikom wejścia regulacji prawnych Sopa/PIPA: powstała Internetowa Liga Obrony.

Google wraz z firmą Samsung przedstawił najnowsze dzieło współpracy: Chromebooka oraz Chromeboxa. Ci, którzy pamiętają dawniejsze próby Google’a we wprowadzaniu smartfona sygnowanego własną nazwą z pewnością zainteresują się podobną propozycją od Facebooka.

Dla osób lubujących się w statystykach proponujemy przyjrzenie się dwóm artykułom. W tym tygodniu światło dzienne ujrzały marcowe wyniki badań Megapanel dotyczące polskiego internetu. Dodatkowym akcentem z europejskiego rynku uświadczyło nas IAB, publikując wyniki Mediascope, pokazujące jaką popularnością cieszy się internet w Europie.

Na koniec proponujemy przyjrzeć się tekstowi w dziale Opinie, traktującemu o rynku gier komputerowych, jego mitach i realiach (z polskim akcentem).

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top