Podsumowanie tygodnia

Dużo kluczowych informacji z różnych dziedzin zdominowało ten tydzień. Oprogramowanie, sprzęt elektroniczny i porcja statystyk. Zapraszamy na cotygodniowy przegląd istotnych doniesień z branży internetowej.

Podsumowanie tygodnia 1Najświeższą wiadomością jest z pewnością udostępnienie przez firmę Microsoft systemu Windows 8 w wersji Release Preview. Z kolei WordPress ze swoją najpopularniejszą wtyczką, Akismetem, pobił rekord w przechwytywaniu spamu. Pojawiła się również istotna informacja dla wszystkich, którzy kibicowali przeciwnikom wejścia regulacji prawnych Sopa/PIPA: powstała Internetowa Liga Obrony.

Google wraz z firmą Samsung przedstawił najnowsze dzieło współpracy: Chromebooka oraz Chromeboxa. Ci, którzy pamiętają dawniejsze próby Google’a we wprowadzaniu smartfona sygnowanego własną nazwą z pewnością zainteresują się podobną propozycją od Facebooka.

Dla osób lubujących się w statystykach proponujemy przyjrzenie się dwóm artykułom. W tym tygodniu światło dzienne ujrzały marcowe wyniki badań Megapanel dotyczące polskiego internetu. Dodatkowym akcentem z europejskiego rynku uświadczyło nas IAB, publikując wyniki Mediascope, pokazujące jaką popularnością cieszy się internet w Europie.

Na koniec proponujemy przyjrzeć się tekstowi w dziale Opinie, traktującemu o rynku gier komputerowych, jego mitach i realiach (z polskim akcentem).

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry