Podsumowanie tygodnia

Zapraszamy na krótki przegląd najważniejszych informacji, które pojawiły się na e-biznes.pl w czasie ostatniego tygodnia.

Podsumowanie tygodnia 1Rzeczą zajmującą wszystkich internautów w tym tygodniu była z pewnością sprawa ACTA. Wytoczenie przez Anonimowych tzw. światowej wojny internetowej, czy blokowanie stron polskich instytucji państwowych odbiło się echem nie tylko wśród społeczności internetowej. W naszym serwisie nie zabrakło informacji na ten temat. Sylwester Kozak oraz Dawid Zaraziński w dziale Opinie ukazali swój punkt widzenia na sprawę związaną z ACTA. Podsumowaniem całego zamieszania wokół tej umowy może być tekst, który pojawił się po podpisaniu przez polskie władze tego porozumienia.

Polecamy również wywiad z Michałem Białkiem, dyrektorem operacyjnym Wykop.pl, który mówi nam o ACTA, chuliganach i konsekwencjach działania 3 mln użytkowników.

23 stycznia poinformowaliśmy o wydarzeniu, które może odmienić polski rynek muzyki. Chodzi o możliwość korzystania przez polskich internautów z jednego z najpopularniejszych serwisów udostępniających muzykę, czyli Deezera. Jako uzupełnienie tej informacji można traktować tekst Hanny Laskowskiej, dotyczący raportu Międzynarodowej Organizacji Przemysłu Muzycznego (IFPI).

Podsumowanie tygodnia 2Trzecią istotną sprawą, wiążącą się z wyżej wymienionymi informacjami, było zamknięcie Megaupload, bardzo popularnego serwisu udostępniającego nielegalnie pliki audiowizualne. Marta Michałek-Machniewska w obszernym artykule przedstawiła postać Kima Dotcoma, założyciela Megaupload.

Jeśli ktokolwiek zmęczył się sprawami poważnymi i istotnymi dla społeczności internetowej, proponujemy tekst o Justinie Bieberze, współczenym idolu, który swoją sławę zawdzięcza serwisowi YouTube.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry