Podsumowanie tygodnia

Zapraszamy na krótki przegląd najważniejszych informacji, które pojawiły się na e-biznes.pl w czasie ostatniego tygodnia.

Podsumowanie tygodnia 1Rzeczą zajmującą wszystkich internautów w tym tygodniu była z pewnością sprawa ACTA. Wytoczenie przez Anonimowych tzw. światowej wojny internetowej, czy blokowanie stron polskich instytucji państwowych odbiło się echem nie tylko wśród społeczności internetowej. W naszym serwisie nie zabrakło informacji na ten temat. Sylwester Kozak oraz Dawid Zaraziński w dziale Opinie ukazali swój punkt widzenia na sprawę związaną z ACTA. Podsumowaniem całego zamieszania wokół tej umowy może być tekst, który pojawił się po podpisaniu przez polskie władze tego porozumienia.

Polecamy również wywiad z Michałem Białkiem, dyrektorem operacyjnym Wykop.pl, który mówi nam o ACTA, chuliganach i konsekwencjach działania 3 mln użytkowników.

23 stycznia poinformowaliśmy o wydarzeniu, które może odmienić polski rynek muzyki. Chodzi o możliwość korzystania przez polskich internautów z jednego z najpopularniejszych serwisów udostępniających muzykę, czyli Deezera. Jako uzupełnienie tej informacji można traktować tekst Hanny Laskowskiej, dotyczący raportu Międzynarodowej Organizacji Przemysłu Muzycznego (IFPI).

Podsumowanie tygodnia 2Trzecią istotną sprawą, wiążącą się z wyżej wymienionymi informacjami, było zamknięcie Megaupload, bardzo popularnego serwisu udostępniającego nielegalnie pliki audiowizualne. Marta Michałek-Machniewska w obszernym artykule przedstawiła postać Kima Dotcoma, założyciela Megaupload.

Jeśli ktokolwiek zmęczył się sprawami poważnymi i istotnymi dla społeczności internetowej, proponujemy tekst o Justinie Bieberze, współczenym idolu, który swoją sławę zawdzięcza serwisowi YouTube.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry