Podsumowanie tygodnia

Ten tydzień stał pod znakiem warszawskiej giełdy. Co jeszcze mogło zaciekawić w branży internetowej? Zapraszamy na przegląd wiadomości z mijającego tygodnia.

Podsumowanie tygodnia 1Bieżący tydzień to spora ilość informacji dotyczących kontaktu e-biznesu z giełdą papierów wartościowych. Przedstawiliśmy przede wszystkim informację o udanym wejściu na giełdę Grupy Nokaut. Pojawiły się również doniesienia o planowanych debiutach KantoruOnline.pl oraz iplex.pl. KantorOnline.pl pojawił się również w dziale Opinie w tekście traktującym o kondycji polskich kantorów online.

Jak zwykle interesowaliśmy się potentatami e-biznesu. Warto zwrócić uwagę na informację o pozwie w sprawie patentów wytyczonym przez Yahoo!, który uderza w serwis Facebook. Ta ostatnia firma pokazuje również swą dominującą pozycję w świecie internetu zamykając serwis Gowalla. Na deser tych przepychanek pomiędzy wielkimi dajemy możliwość przyjrzenia się pomysłowi PayPal na zakupy poprzez mobilny system płatności kartą. Czyżby pomysł zaczerpnięty z omawianego w zeszłym tygodniu systemu Square?

E-biznes wkracza też w zagadnienia z zakresu społeczno-kulturowych przemian. Z jednej strony pojawiła się dość smutna wiadomość o wstrzymaniu wydawania Encyklopedii Britannica, z drugiej zaś miało miejsce ciekawe wydarzenie aktywizujące bezdomnych za sprawą nowych technologii.

Na zakończenie przeglądu proponujemy jak zwykle trochę lżejsze artykuły. Podczas weekendu warto przyjrzeć się niewiarygodnym możliwościom nowego pomysłu prosto z Microsoftu. Jeśli zaś oglądacie propozycje z serwisu iplex.pl to możliwe, że zostaniecie zachęceni do obejrzenia oferty serwisu bezpośrednio w odbiornikach telewizyjnych.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry