Pogromcy Algorytmów powracają

10 kwietnia 2002 roku ruszy po raz drugi konkurs informatyczny „Pogromcy Algorytmów” organizowany przez Prokom Software SA oraz portal internetowy gazeta.pl. Na uczestników konkursu czeka 256 atrakcyjnych nagród, a wśród nich notebook, palmtopy oraz odtwarzacze MP3.

Od 10 do 18 kwietnia 2002 roku na stronach portalu internetowego gazeta.pl przebiegać będzie konkurs informatyczny „Pogromcy Algorytmów” organizowany przez Prokom Software SA oraz redakcję portalu. Konkurs podzielony został na sześć tur. W każdej z tur, na stronach portalu gazeta.pl, publikowane będą od jednego do trzech zadań informatycznych związanych z problemami, z którymi informatyk w swojej pracy spotyka się na co dzień. Rozwiązane zadania uczestnicy przesyłają przez internet. Są one sprawdzane automatycznie po zakończeniu każdej tury. Rozwiązaniem każdego zadania jest jednoplikowy program przygotowany w jednym z trzech języków programowania: C, C++ oraz Pascal.

Konkurs będzie promowany w portalu gazeta.pl oraz na łamach Gazety Wyborczej. Zwiastuny konkursu „Pogromcy Algorytmow” pojawią się w centralnej części głównego serwisu portalu tzw. main topic oraz w części „Co nowego””. W serwisach tematycznych portalu publikowane będą banery reklamowe promujące konkurs.

Na uczestników tegorocznych „Pogromców Algorytmów” czekają bardzo atrakcyjne nagrody: notebook IBM ThinkPad, palmtopy Handspring NEO, odtwarzacze MP3 Creative JukeBox oraz 250 pamiątkowych koszulek ze znakiem graficznym „Pogromcy Algorytmów”. Najlepszy z uczestników konkursu, w wieku poniżej 19 lat, będzie mógł wziąć udział w specjalnym letnim obozie szkoleniowym dla młodych informatyków.

Konkurs „Pogromcy Algorytmów” towarzyszy finałom IX Olimpiady Informatycznej, które odbędą się w dniach 15-19 kwietnia 2002 roku w Sopocie. Młodzi informatycy ubiegać się będą o wolny lub ułatwiony wstęp na wyższe uczelnie oraz o udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej, która odbędzie się w tym roku w Seulu. Olimpiada Informatyczna jest jedną z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych prowadzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Jej współorganizatorem jest Prokom Software SA.

http://www.gazeta.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top