Połączenia alarmowe i nowe funkcje we FreecoNet

Opublikowano: 21 sierpnia 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

FreecoNet – platforma telekomunikacyjna dla użytkowników indywidualnych i małych firm – uruchomił obsługę połączeń alarmowych i wprowadził nowe funkcje. Ulepszono system pomocy, który znacznie przyspiesza obsługę użytkowników na wypadek problemów technicznych.
Do tej pory na numery alarmowe mogli dzwonić użytkownicy FreecoNet, którzy – jako abonenci tradycyjnych operatorów telekomunikacyjnych – zarejestrowali posiadany numer telefonu we FreecoNet. W zależności od konfiguracji, połączenia wychodzące były kierowane z reguły przez FreecoNet (drogą VoIP), natomiast alarmowe – tradycyjnym łączem telefonicznym (w technologii PSTN). Obecnie połączenia alarmowe są dostępne także dla tych użytkowników, którzy nie korzystają z usług tradycyjnych operatorów, ale zarejestrowali się we FreecoNet i pobrali swój  numer telefonu z TelAreny – modułu FreecoNet.

„Przez wiele miesięcy prowadziliśmy intensywne prace zmierzające do wprowadzenia obsługi połączeń alarmowych na platformie FreecoNet dla wszystkich użytkowników. Obecnie każdy za pośrednictwem naszej platformy może dzwonić na numery alarmowe, niezależnie od sposobu korzystania z FreecoNet. Coraz więcej osób rezygnuje z usług tradycyjnych operatorów telekomunikacyjnych, wysokiego abonamentu i opłat za połączenie telefoniczne na rzecz tańszych operatorów VoIP. We FreecoNet mają gwarantowane rozmowy za darmo lub po najniższych stawkach na rynku, a teraz również połączenia alarmowe. Dodatkowo rozbudowaliśmy też dostępne we FreecoNet funkcje, m.in. o ulepszony system pomocy” – mówi Jan Wyrwiński, Kierownik Projektu FreecoNet.

Dla sprawniejszej obsługi użytkowników FreecoNet, wprowadzone zostały zmiany w zakładce „Pomoc” panelu użytkownika FreecoNet. Pojawiło się więcej bardziej szczegółowych materiałów instruktażowych dotyczących konfiguracji konta we FreecoNet czy urządzeń VoIP, np. bramek i routerów. Jeśli mimo tego użytkownik napotka na jakieś problemy, może z poziomu danego wątku wysłać zapytanie do pomocy technicznej FreecoNet. W ten sposób Biuro Obsługi Klienta FreecoNet może szybciej reagować na zgłoszony problem – otrzymuje informację, w jakim dziale Pomocy znajduje się użytkownik, a co za tym idzie, na jakim etapie konfiguracji usługi wystąpił problem. W swoich panelach użytkownicy FreecoNet mogą zauważyć także kilka innych usprawnień, dotyczących przede wszystkim usług dodanych.

„Uruchomiliśmy podgląd konfiguracji usług przy definiowaniu komunikatu głosowego, dzięki czemu użytkownik nie musi wracać na poprzednią stronę by upewnić się, jak usługa jest skonfigurowana. W sekcji dotyczącej płatności dodaliśmy grupowanie wszystkich transakcji. Natomiast usługa „Warunek” – umożliwiającą przełączenie przychodzącej rozmowy na konto FreecoNet lub inną usługę – jest już dostępna w dwóch wersjach: zaawansowanej oraz uproszczonej i tym sposobem jej konfiguracja stała się bezproblemowa. Inżynierowie FreecoNet bez przerwy pracują nad kolejnymi nowościami, które usprawniają działanie platformy, a zarazem ułatwiają korzystanie z jej możliwości. Już wkrótce poinformujemy o kolejnych innowacjach dla użytkowników FreecoNet” – dodaje Jan Wyrwiński.

Hanna LaskowskaPołączenia alarmowe i nowe funkcje we FreecoNet

Podziel się!

O autorze

hania