Połączenie Cognos z IBM szansą dla Mineral Midrange

Spółka Mineral Midrange zamierza wykorzystać szanse wynikające z przejęcia firmy Cognos przez koncern IBM. Mineral Midrange jest jedyną firmą z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, która należy do grona blisko 40 przedsiębiorstw z całego świata, będących certyfikowanymi partnerami Cognos – światowego lidera rozwiązań Business Intelligence i Corporate Performance Management.
– Połączenie Cognos z IBM pozwoli Mineral Midrange na wykorzystanie szerokiej gamy rozwiązań oferowanych przez amerykański koncern. – powiedział Tomasz Lewicki, Członek Zarządu Mineral Midrange. – Dzięki nowym możliwościom będziemy oferować jeszcze większy zakres usług związanych z zarządzaniem informacją. Widzimy zatem wiele pozytywnych aspektów nadchodzącej fuzji, tym bardziej, że mieliśmy już wcześniej okazję współpracować z IBM.

Z punktu widzenia Mineral Midrange, połączenie obu firm wzbogaci paletę usług spółki i zdynamizuje jej rozwój. Oferty IBM i Cognos, liderów w swoich branżach, pokrywają się bowiem minimalnie, dzięki czemu możliwa jest synergia ich technologii oraz zasobów, w celu stworzenia najnowocześniejszych rozwiązań Business Intelligence oraz Performance Management.

– Przejęcie wpisuje się w serię ruchów konsolidacyjnych na rynku oprogramowania i stanowi wielką biznesową szansę dla certyfikowanych partnerów Cognos. IBM i Cognos współpracują ze sobą od przeszło 15 lat, w trakcie których zrealizowały wspólnie wiele projektów integracji technicznych.
Ich połączenie wydaje się być naturalne i z pewnością opłaci się obu stronom. – dodał Tomasz Lewicki.

Technologia Cognos, której fundamentem są otwarte standardy, stanowi atrakcyjne dopełnienie strategii IBM – Architektury Zorientowanej na Usługi (Service Oriented Architecture). Rozwiązania przejmowanej firmy pozwolą dotychczasowym klientom IBM przekształcać swoje dane w cenne informacje, które umożliwią podniesienie wydajności przedsiębiorstw. Cognos wzbogaci również zasięg oferty IBM, dzięki czemu dotrze ona do większej liczby osób zarządzających, które potrzebują efektywnych narzędzi do planowania finansowego i konsolidacji.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top