Polkomtel S.A. przeszedł na nową wersję systemów SAP

Firmy BCC, IMG i SAP poinformowały o sukcesie migracji rozwiązania ERP do systemu SAP R/3 Enterprise w firmie Polkomtel S.A. Nowa wersja systemu pozwala znacznie rozszerzyć funkcjonalność oraz elastyczność stosowanych rozwiązań ERP w Polkomtel S.A. Biorąc pod uwagę skalę projektu, zakres prac oraz liczbę zaangażowanych osób, było to największe przedsięwzięcie tego typu w Polsce.

W pracach, oprócz pracowników Departamentu Systemu SAP firmy Polkomtel, operatora sieci Plus GSM, uczestniczyli konsultanci z trzech firm: SAP Polska, BCC oraz IMG Polska. Zakres prac obejmował wszystkie funkcjonalności SAP wykorzystywane przez Polkomtel (m.in. z obszarów: finansów, logistyki, zarządzania kadrami, zarządzania podróżami służbowymi, zarządzania skarbcem), inne systemy SAP zintegrowane z SAP R/3 (hurtownię danych, portal korporacyjny, zarządzanie relacjami z klientami, zaopatrzenie elektroniczne, zarządzanie strategiczne organizacją) oraz funkcjonalności techniczne, takie jak systemy archiwizacji danych, a także interfejsy łączące SAP z aplikacjami zewnętrznymi.

Marek Tokarski, dyrektor Departamentu Systemu SAP w Polkomtelu, powiedział: „Upgrade systemu SAP był dla firmy jednym z najtrudniejszych projektów informatycznych w tym roku. Przygotowaliśmy się do niego bardzo starannie, ponieważ dotyczył on systemu krytycznego dla funkcjonowania firmy. Zmiany, wykonywane w wielu funkcjonalnościach jednocześnie, musiały być ściśle ze sobą skoordynowane. Konwersja dotyczyła jednej z największych baz danych wykorzystywanych przez systemy ERP w kraju, a harmonogram prac był bardzo napięty. Przedsięwzięcie było prowadzone na dużą skalę – dotyczyło ponad 1600 użytkowników, kilkuset procesów biznesowych i kilkudziesięciu lokalizacji w Polsce. Nie mogliśmy sobie pozwolić na jakiekolwiek opóźnienie w harmonogramie czy choćby chwilową niedostępność systemu dla użytkowników. Szczególnym wyzwaniem była odpowiednia komunikacja zmiany prowadzonej na tak szeroką skalę. Powodzenie tego przedsięwzięcia jest wspólnym sukcesem naszych pracowników uczestniczących w projekcie oraz współpracujących z nami konsultantów z BCC, IMG i SAP, których kompetencje i zaangażowanie stanowiły dla nas ogromne wsparcie. ”

http://www.sap.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top