Polscy Seniorzy tworzą Web 2.0

Senior.pl, portal tworzony w całości z myślą o dojrzałych osobach, przebudował i znacznie rozszerzył swój serwis społecznościowy. Klub Senior Cafe jest teraz w pełni zintegrowany z portalem i oferuje zarejestrowanym użytkownikom serwisu szerokie możliwości wypowiedzi i interakcji z innymi użytkownikami Senior.pl.

Klub Senior Cafe (www.klub.Senior.pl) w portalu Senior.pl jest rozbudowanym serwisem społecznościowym. Łączy w sobie funkcjonalności forum dyskusyjnego, serwisu blogowego, pozwala na tworzenie własnych galerii zdjęć oraz własnej, spersonalizowanej strony startowej z możliwością pobierania treści z witryn obsługujących system RSS. Zarejestrowani użytkownicy Senior.pl mogą też tworzyć książki kucharskie z własnymi przepisami w oparciu o mechanizmy podserwisu portalu Senior.pl poświęconego dietom.

– Uruchomienie serwisu społecznościowego w naszym portalu wpisuje się w popularną od pewnego czasu tendencję określaną mianem Web 2.0, polegającą na szerszej interakcji z użytkownikami, na powierzeniu im współudziału w tworzeniu treści – mówi Grzegorz Gacki, redaktor naczelny Senior.pl. – Klub Seniora jest również znakomitą platformą do komunikowania się pomiędzy naszymi użytkownikami, służącą do wymiany poglądów, dyskusji oraz prezentowania własnej osoby czy zainteresowań – dodaje Grzegorz Gacki.

Wirtualny Klub Senior Cafe ma też na celu zmianę stereotypowego wizerunku osób dojrzałych, jako zamkniętych na nowe technologie i unikających wszelkich nowoczesnych form komunikowania się. Zaprzeczeniem tego poglądu są sami użytkownicy Klubu – osoby dojrzałe, odważnie poruszające się po Internecie i nie unikające nowych wyzwań, śmiało zawierające przez Sieć nowe znajomości i wypowiadające się na różne tematy.

Właśnie otwartość użytkowników serwisu, domagających się wręcz udostępnienie im narzędzi poszerzających możliwości wypowiedzi, skłoniła twórców Senior.pl do przebudowy i poszerzenia funkcjonalności wirtualnego Klubu. Do najbardziej popularnych funkcjonalności należy obecnie galeria i osobisty profil.

Moderatorami Klub Senior Cafe w zdecydowanej większości są sami seniorzy – najaktywniejsi użytkownicy Klubu, którzy zajmują się nie tylko “pilnowaniem porządku” ale przede wszystkim w miły sposób witają nowe osoby i udzielają im wskazówek związanych z Klubem.

www.senior.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry