Polska staje się centrum odzyskiwania danych Europy Wschodniej

Na bazie doświadczeń polskiej firmy MBM Ontrack

i przy kapitałowym udziale Kroll Ontrack – firmy w branży odzyskiwania danych powstała Ontrack odzyskiwanie danych sp. z o.o. W najbliższym czasie Polska ma stać się kluczowym ogniwem korporacji w Europie Środkowej i Wschodniej.

Kroll Ontrack zainwestuje w rozbudowę polskiego laboratorium odzyskiwania danych w Katowicach do 2006 roku ponad 1 mln złotych. Już dziś katowickie laboratorium jest największym tego typu ośrodkiem w Europie Środkowej

i Wschodniej.

Trafiają do niego przypadki utraty danych zarówno z Polski, jak i z oddziałów Ontracka na Ukrainie, Litwie, Łotwie i w Estonii. Docelowo polskie laboratorium będzie odzyskiwać dane utracone w krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz wspomagać laboratoria Ontracka w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Zatrudnienie w Ontrack odzyskiwanie danych do końca 2005 roku wzrośnie o 30 procent.

Obok rozbudowy polskiego laboratorium odzyskiwania danych celem postawionym przed polskimi specjalistami odzyskiwania danych (ang. data recovery) będzie rozbudowa jedynego poza USA (Minneapolis) centrum rozwoju oprogramowania do odzyskiwania danych Ontrack.

– Polska to rynek wielkich możliwości w dziedzinie odzyskiwania danych. Najwyższej klasy specjaliści i ogromny potencjał rynku powodują, że postawiliśmy na Polskę zarówno jako rynek docelowy jak i bazę do ekspansji na kraje Europy Wschodniej – powiedział Jim Reinert, naczelny dyrektor ds. oprogramowania i usług odzyskiwania danych Kroll Ontrack.

Firmą Ontrack odzyskiwanie danych zarządzał będzie Marcin Musil, założyciel MBM Ontrack i jej dotychczasowy dyrektor zarządzający. Musil będzie pełnił również funkcję członka zarządu Ontrack odzyskiwanie danych.

– Kiedy ponad trzy lata temu kierowany przeze mnie MBM Komputer stawał się wyłącznym przedstawicielem w Polsce firmy Ontrack czułem, że nie tylko dla mojej firmy, ale dla całej branży data recovery w Polsce to początek znaczących zmian. Wtedy o możliwości odzyskania danych w najtrudniejszych przypadkach nie wiedział prawie nikt. Dziś o odzyskiwaniu danych mówią wszyscy. Przez te 3,5 roku przeżyłem tyle, ile przez trzy czwarte swojego życia. Myślę, że ten okres miał podobny wpływ na całą branżę odzyskiwania danych. A, tak naprawdę, to dopiero początek – powiedział Marcin Musil, dyrektor zarządzający Ontrack odzyskiwanie danych.

MBM Ontrack obecnie Ontrack odzyskiwanie danych w 2004 roku zwiększył swoje obroty w stosunku do roku 2003 o 90 procent. W 2004 roku wyniosły one 3 mln złotych. Jego zyski wzrosły w mijającym roku o 55 procent w stosunku do okresu poprzedniego.

Szacuje się, że Ontrack odzyskiwanie danych posiada obecnie 40 procentowy udział w polskim rynku odzyskiwania danych. Kroll Ontrack z obrotami w 2004 roku w wysokości 150 mln dolarów posiada 20 procentowy udział w światowym rynku data recovery.

http://www.ontrack.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top