Polski telefon szyfrujący Xaos Gamma w Orange

Lider rynku kryptograficznych rozwiązań do bezpiecznej komunikacji – TechLab 2000 oraz Orange informują, że pierwszy polski telefon komórkowy szyfrujący połączenia jest już dostępny w sklepie internetowym Orange.

Xaos Gamma to innowacyjny telefon komórkowy, który dzięki zaawansowanym algorytmom kryptograficznym zapewnia całkowite bezpieczeństwo przekazywanych informacji. Jakość połączeń głosowych, szybkość ich szyfrowania i wygodna obsługa mają sprawiać, że jest to unikatowe urządzenie niemające odpowiednika w skali światowej. Oprócz bezpiecznych rozmów Xaos Gamma umożliwia chronioną kryptograficznie transmisję danych i przesyłanie szyfrowanych wiadomości tekstowych SMS. Urządzenie ma ogromną bazę kontaktów, zdolną pomieścić do 5000 wpisów, które podobnie jak wszystkie inne dane zapisane w telefonie są chronione przez szyfrowany system plików.

xxZastosowanie wyrafinowanych zabezpieczeń nie wpływa na obniżenie parametrów użytkowych telefonu. Dzięki zaawansowanym technologiom jego czas czuwania wynosi 300 godzin, a czas połączeń jawnych lub szyfrowanych to 6 godzin. Obsługa aparatu jest bardzo prosta i nie wymaga od użytkownika żadnej wiedzy na temat kryptografii.

Producentem telefonu jest TechLab 2000 Sp. z o.o. – polska firma R&D, która od 15 lat specjalizuje się w projektowaniu i produkcji zaawansowanych urządzeń kryptograficznych.

„Wiemy, że rozwiązania służące zabezpieczeniu przekazu, analogiczne do tych, które przygotowaliśmy wcześniej dla administracji rządowej, w równie dużym stopniu są pożądane przez klientów biznesowych. Dzięki temu, że nasz telefon jest od początku do końca zaprojektowany i produkowany w Polsce, możemy na specjalne życzenie wprowadzać funkcje, które zwiększą jego użyteczność zgodnie z oczekiwaniami klientów.” – poinformował Jan Jakub Szczyrek, Członek Zarządu TechLab 2000.

Głównym dystrybutorem i pierwszym operatorem, który oferuje telefon Xaos Gamma jest Orange. Można go kupić w cenie od 849 zł netto wraz z planem taryfowym Oferta dla Firm i umową na 24 miesiące.

„Pakiet cenowy, w którym Orange oferuje Xaos’a Gamma jest bardzo atrakcyjny. Nasza oferta, z pewnością zainteresuje kancelarie prawnicze i adwokackie, sędziów, lekarzy a także inne środowiska biznesowe, dla których kluczowe znaczenie ma poufność informacji.” – wyjaśnia Tomasz Kucharczyk, Zastępca Dyrektora Pionu Marketingu Rynku Biznesowego Orange.

„Wybór Orange jako głównego dystrybutora był dla nas oczywisty. Mamy pozytywne doświadczenia ze współpracy z Orange, któremu wcześniej dostarczaliśmy modemy do mobilnego internetu. Teraz nasza współpraca obejmuje również światowej klasy telefon, dający 100% zabezpieczenie przed podsłuchem, który jednocześnie gwarantuje prostotę i szybkość w działaniu.” – dodaje Tomasz Borkowski, Członek Zarządu TechLab 2000.

Sprzedaż telefonu odbywa się za pośrednictwem: sklepu internetowego operatora

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top