Polskie firmy w czołówce Technology Fast 50

Deloitte ogłosiła wyniki 10 edycji rankingu pięćdziesięciu najszybciej rozwijających się firm technologicznych Technology Fast 50 w Europie Środkowej.  W pierwszej trójce uplasowały się, aż dwie polskie firmy: NetMedia – firma specjalizująca się w systemach informatycznych i agencja interaktywna Kompan.pl – oferująca usługi kierowania efektywnym ruchem internetowym, kampanie sprzedażowe i serwisy internetowe.

Ranking pięćdziesięciu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej opracowywany jest na podstawie ich wzrostu przychodów za okres pięciu ostatnich lat.  Potwierdziły się przewidywania, że tegoroczny ranking zdominowany zostanie przez sektor internetowy. To pokazuje jak szybko się się rozwija oraz jak dobrze wykorzystują ten trend  polskie firmy. Tegoroczny ranking uwzględnił firmy pochodzące z Czech, Węgier, Polski, Słowacji, Rumunii, Bułgarii, Chorwacji, Serbii, Litwy i Estonii – w porównaniu z edycjami wcześniejszymi jest najbardziej różnorodny. Dziewięć miejsc w rankingu zajęły polskie firmy, przy czym aż pięć z nich znajduje się w pierwszej piętnastce najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw Europy Środkowej.

Firmy zakwalifikowane do rankingu odnotowały średni wzrost rzędu 933%, jednak w ubiegłym roku było to aż 1271%. Pomimo to Dariusz Nachyła, Partner zarządzający działem Technologii, Mediów i Telekomunikacji Deloitte w Europie Środkowej, stwierdził, że choć wzrost pięćdziesięciu najszybciej rozwijających się firm stracił nieco tempo – wyniósł 933% w porównaniu do 1.271% w poprzednim roku, w obecnie panujących warunkach gospodarczych musi być oceniany jako spory sukces.

Kompan.pl już drugi raz znalazła się w rankingu Deloitte. W zeszłym roku uplasowała się w Rankingu Rising Stars , ponieważ wg wymagań rankingu zbyt krótko prowadziła działalność pomimo, że jej rozwój charakteryzował się dużym potencjałem.  Mateusz Ostachowski, członek zarządu Kompan.pl powiedział: Jestem bardzo zadowolony z zachowania dynamiki wzrostu mimo ogólnie trudnej sytuacji na rynku. To wielki sukces całego zespołu, któremu przy tej okazji chcę bardzo podziękować. Jestem także bardzo wdzięczny za zaufanie jakim obdarzają nas klienci.”

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry