Pomysłodawcy FilesTube tworzą fundusz inwestycyjny

Opublikowano: 20 sierpnia 2014. Kategoria: Startupy. Tagi: , ,

Twórcy firmy Red Sky, właściciela takich serwisów jak shorte.st‏ i FilesTube.to, utworzyli fundusz inwestycyjny Redsky Starter. Wyróżnikiem ma być model współpracy z pomysłodawcami – fundusz zapewni zespół i finansowanie, które umożliwiają rozwój projektu na początkowych etapach.

Fundusz chce inwestować w nowe projekty na dwa sposoby – jeden tradycyjny, polegający na wejściu kapitałowym w projekty na każdym etapie rozwoju. Drugi natomiast polega na inkubacji nowych projektów, gdzie pomysłodawcy otrzymują znacznie większe wsparcie polegające m.in. na wykorzystaniu doświadczenia blisko 60 pracowników spółki. Nowy fundusz chciałby skupić przede wszystkim doświadczonych specjalistów, dobrze znających branżę i mających solidny pomysł na biznes.

redsky

Osoby takie często posiadają poważne zobowiązania życiowe, takie jak rodzina czy kredyt hipoteczny, które powstrzymują ich przed porzuceniem bezpiecznej posady i rozwijaniem startupu. Aby przekonać ich do wykonania pierwszego kroku, zapewniamy im wynagrodzenie i pomagamy skompletować zespół. Dzięki nam pomysłodawca może całkowicie skupić się nad rozwojem swojego projektu  – powiedział Arkadiusz Seńko, współzałożyciel Red Sky.

Podobny model rozwoju startupu Redsky Starter przetestował już m.in. w przypadku shorte.st. Jego strony odwiedza obecnie 82 mln osób miesięcznie, a projekt stał się rentowny już po 4 miesiącach od startu.

Sylwester KozakPomysłodawcy FilesTube tworzą fundusz inwestycyjny

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.