Ponad 2 mln słuchaczy OPEN FM

Opublikowano: 13 grudnia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Najpopularniejsza w polskiej sieci platforma internetowa OPEN FM zanotowała rekordową liczbę słuchaczy – wg badania Gemius Stream w listopadzie 2009 platformy OPEN FM słuchało 2256138 osób.

To dowód na stale rosnącą popularność radia internetowego. Co kryje się za sukcesem OPEN FM? Platforma oferuje obecnie aż 71 różnorodnych stacji muzycznych – od jazzu przez disco po rock. W grudniu uruchomiono 4 specjalne stacje świąteczne. Stacji OPEN FM można słuchać bezpośrednio w komunikatorze GG – służy do tego player OPEN FM. Radio dostępne jest też ze strony www.open.fm.

Open FM to nie tylko radio, ale także strona internetowa www.open.fm, na której można zarówno posłuchać każdej ze stacji, jak i dowiedzieć się wszystkiego o granej muzyce. Serwis muzyczny zawiera zapowiedzi koncertów oraz informacje o wydarzeniach i aktualnościach ze świata muzyki.

OPEN FM po raz pierwszy zostało poddane badaniu Gemius Stream, które jest niezależnym podmiotem badawczym. Badanie to dostarcza pełnej informacji o zachowaniu użytkowników odtwarzających materiały multimedialne w Internecie. Badanie Gemius Stream poprzez swoją metodologię bada faktyczny streamig radia internetowego – w przeciwieństwie do Mega Panelu badającego popularność witryn. Tym sposobem Gemius Stream podaje wyniki, kto faktycznie słucha radia, a nie tylko kto wszedł na stronę internetową na której jest radio.

Wydawcą OPEN FM jest spółka GG Network S.A.

www.open.fm

Tomasz UchańskiPonad 2 mln słuchaczy OPEN FM

Podziel się!

O autorze

tomasz.uchanski