Ponad 2 mln zysku home.pl po 3 kwartałach

Opublikowano: 9 listopada 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Spółka zakończy cały rok rekordowymi wynikami finansowymi.

Przychody home.pl po 3 kwartałach bieżącego roku przekroczyły 7 mln złotych i były wyższe o ponad 46 proc. wyższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku. O ponad 5 proc. wzrósł również zysk brutto spółki i wyniósł na koniec września 2,28 mln zł. Oba parametry finansowe były w tym okresie lepsze od planowanych przez kierownictwo spółki.

W 3 kwartale home.pl inwestował znaczne środki finansowe w rozbudowę infrastruktury teleinformatycznej m.in. zakup nowych serwerów i macierzy dyskowych oraz zwiększenie zatrudnienia, które wynosi już 30 osób.

– Spółka utrzymuje dynamiczny wzrost sprzedaży za sprawą atrakcyjnej oferty usług webhostingowych oraz usług rejestracji i utrzymania domen internetowych. W 4 kwartale nasza oferta zostanie poszerzona o nowe produkty, co z pewnością korzystnie wpłynie na dalszy wzrost przychodów. Wartość całorocznej sprzedaży może osiągnąć nawet 10 mln a zysku brutto 3,5-4 mln złotych – mówi Piotr Kapcio, dyrektor marketingu home.pl

Firma zamierza w najbliższych miesiącach poszerzyć ofertę o usługi kolokacji w warszawskim centrum danych oraz rozważa wprowadzenie na rynek usług webhostingowych pod nową marką adresowanych do klientów indywidualnych oraz segmentu mikrofirm.

http://www.home.pl

Sylwester KozakPonad 2 mln zysku home.pl po 3 kwartałach

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.