Ponad 72 mln przychodów NK.pl w 2011 roku

Opublikowano: 27 marca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

W 2011 roku NK.pl odnotowała wzrost przychodów o 15% w stosunku do roku poprzedniego.

Ponad 72 mln przychodów NK.pl w 2011 roku 1Przychody z reklamy z pominięciem barterów wyniosły ponad 38 mln zł. Przychody od użytkowników, w tym przychody z gier, ponad 33 mln zł. Spółka odnotowała zysk netto na poziomie 17 mln zł.

W roku 2012 kontynuujemy strategię dywersyfikacji przychodów – będziemy szukać nowych źródeł dochodu, ale także rozwijać strumienie, które uruchomiliśmy w zeszłym roku. Na uwagę zasługuje chociażby rozwój prowadzonego przez nas działu badań, a także współpraca, jaką nawiązaliśmy w tym zakresie z TNS OBOP, powołując markę Connect. Duże znaczenie ma dla nas także rozwój sektora mobile. Już teraz jesteśmy w czołówce tego rynku, ponieważ 1,3 mln osób korzystających z mobilnej wersji naszego serwisu generuje około 170 mln odsłon miesięcznie – mówi Paweł Petkowicz, pełnomocnik zarządu ds. przychodów i business development w Naszej Klasie.

Sylwester KozakPonad 72 mln przychodów NK.pl w 2011 roku

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.