Poprawia się dostępność polskich hostingowni

Badanie przeprowadził serwis www.czytodziala.pl. Badanie polegało na sprawdzeniu dostępności fizycznej oraz wydajności użytkowej 9 firm dostarczających w Polsce usługi hostingu wirtualnego i dedykowanego w okresie 19.08.2007-16.01.2008 oraz porównaniu ich z wartościami deklarowanymi w ofertach.
Dostępność hostingowi w poszczególnych miesiącach

Poniższy wykres zawiera zestawienie czasów dostępności w badanym okresie wraz z linią trendu, obliczoną na podstawie średniej miesięcznej:

Poprawia się dostępność polskich hostingowni 1

Podczas badanego okresu najlepszym wskaźnikiem niezawodności usługi hostingowej wykazała się Netia.pl. Oto pełen ranking badanych firm za okres 19.08.2007 – 16.01.2008.

Poprawia się dostępność polskich hostingowni 2

Firmy oferujące na rynku usługi hostingowe bardzo często w swoich ofertach i/lub regulaminach zaznaczają gwarantowany czas dostępności (uptime) w trakcie trwania usługi abonamentowej. 100% uptime oznacza dostępność usługi przez 24 godziny na dobę. Jeśli serwis był dostępny w skali 150 dni przez 99%, to oznacza, że przez łącznie 36 godzin były problemy z funkcjonowaniem usługi hostingowej. Wskaźnik dostępności ma duży wpływy na decyzję o zakupie serwera. Klientowi, szczególnie jeśli jest z branży eCommerce, powinno zależeć na jak najmniejszym czasie awarii.

Poniżej informacje o uptime deklarowanym przez badane firmy:

Poprawia się dostępność polskich hostingowni 3

Dla porównania stan faktyczny stan na podstawie przeprowadzonych badań cyklicznych:

Poprawia się dostępność polskich hostingowni 4

Hosting to udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowni. Polega on na „zarezerwowaniu” / oddaniu do dyspozycji określonej objętości dysku twardego, na której można przechowywać pliki tworzące treść stron internetowych i / lub udostępnienie przestrzeni dysku jako miejsca dla plików „leżących” w skrzynce mailowej (http://pl.wikipedia.org/wiki/Hosting).

www.czytodziala.pl

1, 2 Taka liczba wynika z niskiego gwarantowanego uptime, w okresie 150 dni 99% oznacza 36 godzin niedostępności

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry