Porównywarka cen na Grono.net

Portal społecznościowy Grono.net wprowadził nową funkcję, napisaną przez samych użytkowników. Aplikacja umożliwia Gronowiczom porównanie cen różnych produktów. Alletrendy bazują na monitoringu aukcji zakończonych sprzedażą. Skorzystać z nich może każdy zarejestrowany user serwisu.

Alletrendy to kolejny serwis, który przygotował swoją propozycję specjalnie z myślą o Gronowiczach. Aplikacja skierowana jest głównie do społeczności użytkowników aukcji internetowych. Dzięki porównywarce, kupujący mają możliwość poznania rzeczywistej wartości przedmiotu wystawionego na aukcji – trudno bowiem uzyskać taką informację od samego sprzedawcy. Sprzedawca, korzystając z Alletrendów, dowiaduje się czy zaproponowana przez niego cena produktu nie jest zaniżona, lub zbyt wygórowana.

– Aplikacja bazuje na historycznych aukcjach internetowych. Co ważne, porównuje ze sobą ceny przedmiotów zarówno wystawionych na licytację, jak również tych sprzedawanych w sklepach internetowych, sugerując tym samym najlepsze miejsce do nabycia produktu – tłumaczy Paweł Kowalczyk, autor nowej funkcjonalności na Gronie.

Celem aplikacji jest dostarczenie użytkownikowi jak najbardziej rzetelnej informacji na temat ceny rynkowej określonego produktu. Na bieżąco monitorowane są transakcje w określonych kategoriach: fotografia, RTV i AGD, telefony i akcesoria, komputery, biżuteria i zegarki, sport i turystyka. Jeśli internauta nie znajdzie wśród nich interesującej go kategorii może skontaktować się z administratorami, baza jest bowiem ciągle uzupełniana. Informacje na temat osób biorących udział w aukcjach nie są gromadzone przez serwis.

– Powoli zarysowuje się tendencja tworzenia przez zewnętrzne serwisy internetowe wersji z myślą o użytkownikach Grona. Na naszym portalu pojawiają się one w postaci nowych funkcji, zamieszczonych w menu głównym. By skorzystać z wprowadzonej aplikacji wystarczy ją zaakceptować – mówi Wojtek Sobczuk, współtwórca Grono.net.

Nowa aplikacja dostępna jest dla Gronowiczów pod adresem: http://grono.net/dev/app/alletrendy/. Na stronie znaleźć można m.in. informacje na temat najbardziej popularnych produktów, ze wskazaniem przedziałów cenowych w jakich występują w sklepach internetowych oraz uśrednionej ceny na aukcjach internetowych.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top