Portal AOL przejął serwis społecznościowy Socialthing

Opublikowano: 15 sierpnia 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

AOL konsekwentnie rozbudowuje swój portfel serwisów społecznościowych. Najnowszy nabytek amerykańskiego portalu to Socialthing – podała Ars Technica.

Socialthing ma wejść w skład odrębnego pionu korporacji, w którym znajdują się już takie witryny oraz usługi jak Bebo, AIM, ICQ, Goowy i Yedda. Przejęcie kolejnego projektu – na dodatek nadal znajdującego się w zamkniętej fazie beta – świadczy o tym, że AOL bardzo poważnie podchodzi do rywalizacji w segmencie serwisów społecznościowych.

Nowy nabytek amerykańskiego portalu jest zaliczany do tak zwanych usług lifestreamingowych. Dzięki Socialthing użytkownicy mogą relacjonować innym ludziom to, co aktualnie robią – zarówno w sieci, jak i w „realu”. Podobną funkcję AOL dodało w lipcu do komunikatora AIM.

Portal stara się udowodnić swojemu właścicielowi, koncernowi Time Warner, że potrafi rywalizować z innymi gigantami Web 2.0. Już od kilku miesięcy wśród blogerów krążą plotki na temat szybkiej sprzedaży AOL. W najlepszym wypadku Warner zmieni swoją decyzję. W najgorszym i tak pozbędzie się serwisu, ale uzyska wyższą cenę.

Źródło: ArsTechnica

Wojtek WowraPortal AOL przejął serwis społecznościowy Socialthing

Podziel się!

O autorze

wojtek