Portal Bankier.pl podnosi prognozę zysku netto o 50%

Bankier.pl – notowana na GPW w Warszawie spółka prowadząca internetowy portal finansowy podwyższyła dziś prognozy finansowe na 2006 rok. Zysk netto zgodnie z założeniami zarządu ma wynieść ponad milion złotych, czyli o 50% więcej niż prognozowany uprzednio i ponad trzy razy więcej niż w 2005 roku.
W prospekcie emisyjnym z czerwca br. zakładany poziom zysku netto na 2006 rok był ponad dwukrotnie większy niż wypracowany w 2005 roku i wynosił 710 tys. złotych. Analizując wypracowane do tej pory przez spółkę wyniki finansowe, a także poddając ocenie realizowane przedsięwzięcia portal Bankier.pl zdecydował się podnieść prognozę zysku netto na 2006 rok o 50% do poziomu 1,06 mln złotych.

Bardzo nas cieszy, że uda się zrealizować plany dotyczące dynamicznego wzrostu przychodów, szczególnie w kontekście tego, iż baza tego wzrostu była bardzo wysoka. Trzeba pamiętać, że w 2005 roku w stosunku do 2004 przychody Bankier.pl skoczyły o prawie 90%. Jesteśmy tym bardziej zadowoleni, że udaje się je generować przy niższych niż zakładaliśmy nakładach, co pozwala nam na podniesienie prognozy zysków – mówi prezes spółki Tomasz Jażdżyński.

Bankier.pl S.A. utrzymuje wysoką dynamikę rozwoju prowadzonego przez siebie portalu. W I połowie 2006 roku zanotował on 60% wzrost liczby użytkowników, osiągając poziom 850 tys. odwiedzających osób miesięcznie. Użytkownicy Bankier.pl generują  średnio ponad 16 milionów odsłon miesięcznie (źródło: Megapanel PBI/Gemius, I-VI 2006, kategoria: Biznes, Finanse, Prawo). Świadczy to o jakości i rzetelności dostarczanych informacji, a także o dużej popularności portalu wśród osób zainteresowanych tematyką finansową. Udana emisja akcji, przeprowadzona w czerwcu br., pozwala spółce na realizację projektów mających na celu umocnić ją na polskim rynku internetowym. Bankier.pl zapowiadał, iż będzie to zarówno organiczna rozbudowa posiadanych serwisów jak i przejęcia innych podmiotów.

Bankier.pl szybko się rozwija. Udana emisja akcji pozwala nam realizować szeroko zakrojone plany. Już w najbliższym czasie poinformujemy o pierwszych konkretach – dodaje Prezes Tomasz Jażdżyński.

Portal jeszcze w IV kwartale 2006 roku planuje finalizację kilku realizowanych obecnie projektów i rozmów z partnerami, które będą miały bezpośredni wpływ na jego dalszy dynamiczny rozwój.

www.bankier.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry