Portal nowej generacji 'Republika FX4'

1 stycznia 2003 roku został uruchomiony portal nowej generacji “Republika FX4”. Jest to pierwszy portal stworzony z myślą o posiadaczach aparatów i kamer cyfrowych oraz telefonów komórkowych. Portal powstał na bazie istniejącego od marca 2001 roku serwisu www.fx4.pl.

“Republika FX4” (fx4.pl) jest autorskim produktem firmy DNA, dostawcą treści rozrywkowych między innymi dla wydawcy Gazety Wyborczej firmy Agora S.A.. W projekt zaangażowana jest również firma Union, która zapewnia hosting oraz firma Vianet, która jest dostawcą usług mobilnych. Portal należy do sieci Ad.Net i jest monitorowany przez oprogramowanie firmy Gemius.

“Republika FX4” została zbudowana na wzór wirtualnego państwa. W odróżnieniu od tradycyjnych portali ma charakter zamknięty, każdy kto chce zostać jej Obywatelem musi wypełnić specjalny formularz meldunkowy (rejestracja). Na szczególną uwagę zasługuje rozbudowany system ochrony prywatności Mieszkańców. Obywatel może dowolnie określić, czy zdjęcie ma być dostępne dla wszystkich mieszkańców, czy tylko dla wybranych osób, określonych jako “Przyjaciele”. Podobny mechanizm udostępniania działa również w przypadku danych obywatela oraz adresu kamery internetowej.

Posiadacze aparatów i kamer cyfrowych mogą publikować i udostępniać swoje zdjęcia, filmy innym mieszkańcom. Zdjęcia biorą udział w comiesięcznych konkursach i wyborach Najsympatyczniejszej Mieszkanki, Mieszkańca oraz Pary.

W “Republice FX4” działa wewnętrzna poczta, wydawana jest codzienna prasa filmowa, muzyczna, ciekawostkowo-naukowa oraz poradnikowa. Sercem modułu prasowego jest dziennik “Życie Republiki” oraz dodatek poradnikowy “Magazyn”. Do dyspozycji mieszkańców są dziennikarze, którzy pełnią równocześnie rolę administratorów wirtualnego państwa.

W “Republice FX4” nie zapomniano o popularnych na świecie internetowych narzędziach do wyszukiwania szkolnych znajomości sprzed lat. Obywatel może odszukać swoich szkolnych przyjaciół korzystając ze specjalnej wyszukiwarki.

W drugim etapie rozbudowy “Republiki FX4” zostaną włączone usługi mobilne, w tym usługi SMS oraz usługi MMS. Zgodnie z założeniem MMS-y mają stać się najważniejszym narzędziem przesyłania treści zawartych w “Republice FX4”. Użytkownicy będą mogli przesyłać i otrzymywać zdjęcia, newsy filmowe, muzyczne, ciekawostki, żarty, filmy oraz inne materiały korzystając z ogromnych, gromadzonych przez kilku lat, zasobów firmy DNA.

Usługi MMS będą szeroko wykorzystywane również w rozbudowanym module randkowym “Republiki FX4”. Usługi te idealnie uzupełnią smsową usługę “SMS” (Flirt). Część treści będzie dostępna za pomocą SMSów oraz w zależności od zapotrzebowania również WAP. Także bardzo popularny dział z grami on line będzie rozbudowany o usługi mobilne.

W pierwszym kwartale 2003 roku zostaną podjęte decyzje między innymi w sprawie potencjalnych sponsorów “Republiki FX4” oraz wyboru partnerów e-commerce. W pierwszej połowie 2003 roku planowana jest kampania reklamowa, która będzie przeprowadzona w internecie, radiu oraz prasie.

http://www.fx4.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Mobile Trends Conference
04.03.2021 - 05.03.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry