Portal turystyczny www.wakacje.pl przynosi dochody

Usługi turystyczne za 312 tysięcy sprzedał serwis turystyczny Wakacje.pl w pierwszym kwartale 2002 roku.

W pierwszym kwartale Spółka uzyskała przychód 84 tysięcy, natomiast dochód wyniósł 14 tysięcy. W roku 2001 roku przychód wyniósł 230 tysięcy, a dochód 21 tysięcy. Na tle złej sytuacji gospodarczej, upadających spółek internetowych oraz uzyskania takich obrotów w nie najlepszym okresie dla branży turystycznej jest to wynik imponujący.

Obrót uzyskano dzięki sprzedaży przede wszystkim wycieczek czarterowych, które stanowiły aż 90 % całego obrotu. Największą popularnością cieszyły się wczasy czarterowe na Dominikanę. Internauci korzystali w tym czasie przede wszystkim z takich biur podróży, jak: Big Blue, Rainbow Tours, Selectours oraz As Tour.

Liczba rezerwacji on-line w marcu oraz styczniu kształtowała się na podobnym poziomie i wyniosła około 520, w lutym około 360. Rezerwacje on-line obejmowały zarówno oferty wyjazdowe, jak i obiekty turystyczne. Liczba zapytań on-line Internautów w miesiącu marcu była 2 – krotnie wyższa w porównaniu do stycznia i lutego.

Spółka od początku istnienia nie była dofinansowana przez żaden podmiot zewnętrzny. Koszty zatrudnienia i inwestycji zapewniających systematyczny rozwój firmy były finansowane z bieżących środków. “Mamy niewielkie koszty własne, staramy się wypracowywać jak największe zyski. Nie wymagamy zastrzyku finansowego z zewnątrz. Obecnie firma notuje zyski, niemniej przyjmiemy inwestora, który zapewni długofalowy rozwój” – mówi Prezes Wakacje.pl Michał Kaczorowski .

Głównym źródłem przychodów Wakacje.pl jest prowizja od sprzedaży ofert turystycznych. Przychody są realizowane również w znikomej części od sprzedaży innych produktów związanych z turystyką i podróżami oraz ze sprzedaży reklam. Dla Spółki najważniejsza jest działalność podstawowa, czyli sprzedaż turystyki. W pierwszym kwartale 2002 roku Spółka podpisała umowy z kolejnymi biurami podróży: BEST REISEN, ALADIN, Adriatyk, Nestor Travel, Opal Travel oraz EL GRECO. Obecnie w bazie zgromadzonych jest ponad 100 tysięcy ofert, które można zarezerwować bezpośrednio przez internet.

W roku 2002 Spółka planuje opanować 50% transakcji turystycznych w Polskim internecie, prezentować szeroką ofertę biur turystycznych oraz stworzyć system automatycznej rezerwacji i obsługi (bezpośrednio przez biura) wykorzystując istniejące oprogramowanie w biurach turystycznych oraz model CRM (zarządzania klientami).

Portal www.wakacje.pl sprzedaje jako agent oferty turystyczne 23 biur podróży, a swojej bazie prezentuje oferty aż 80 innych – średnich i małych biur turystycznych. Serwis promowany jest w Internecie głównie pod adresem www.wakacje.pl, ale można się z nim połączyć wpisując także inne popularne adresy turystyczne takie, jak: www.wypoczynek.com.pl, www.wypoczynek.pl, www.vacations.pl, www.last-minute.pl, www.last-minute.com.pl, www.noclegi.com.pl .

http://www.wakacje.pl

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry