Powrót rankingu TOP100 dostawców usług hostingowych

Opublikowano: 16 stycznia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Po kilku latach przerwy wznawia działalność ranking TOP100 największych i najszybciej rozwijających się firm hostingowych w Polsce.

TOP100 jest i będzie rankingiem w pełni niezależnym od firm hostingowych, a każdy podmiot uczestniczy w nim na takich samych warunkach. Obecnie opiera się na robocie internetowym oraz na imporcie list domen od firm, które taką możliwość udostępniają i otwarcie pokazują ile domen obsługują. Liczba domen sugeruje ilu mniej więcej klientów pozyskali. Wszystkie domeny są wielokrotnie weryfikowane i do rankingu zaliczane są jedynie te, spełniające określone kryteria – podkreślają twórcy rankingu.

Powrót rankingu TOP100 dostawców usług hostingowych 1

Wydawcą TOP100 jest WebHostingTalk.pl, partnerami serwisu są dhosting.pl, kei.pl, s-net.info oraz networkcommunication.pl. W rankingu skatalogowanych jest ponad 200 firm hostingowych i uwzględnionych jest ponad 1,8 miliona domen. Jak podkreślają autorzy rankingu trwają rozmowy z RIPE oraz NASK aby jeszcze dokładniej odzwierciedlić statystyki rynku.

Sylwester KozakPowrót rankingu TOP100 dostawców usług hostingowych

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.