Powstał DreamLab Onet.pl

Grupa Onet.pl i jej grupa kapitałowa (’Grupa Onet’) (Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW): GRO), czołowa polska grupa działająca w obszarze Nowych Mediów, informuje, że wczoraj, 25 kwietnia 2006 roku, Spółka zawiązała Dream Lab Onet.pl Sp. z o.o. (’DreamLab Onet.pl’), w której objęła 100 proc kapitału zakładowego. DreamLab Onet.pl to kompetencyjne centrum rozwoju nowych technologii internetowych i multimedialnych w ramach Grupy Onet.

Przedmiotem działalności nowej spółki będą prace badawczo-rozwojowe, projektowanie i wdrażanie nowoczesnych technologii internetowych i mobilnych oraz wytwarzanie oprogramowania, głównie na potrzeby Onet.pl – największego portalu internetowego w Polsce. Siedzibą DreamLab Onet.pl będzie Kraków.

Jan Łukasz Wejchert, prezes Zarządu Spółki Grupa Onet.pl SA: jako największy podmiot internetowy w Polsce, tworząc DreamLab Onet.pl zdecydowaliśmy się wyodrębnić ten obszar działalności w celu zdynamizowania rozwoju technologii skoncentrowanych na internecie i pozostałych kanałach cyfrowej dystrybucji multimediów. Jestem przekonany, że wykorzystując własne zasoby, oraz rozwijając je dla wzmocnienia naszej przewagi technologicznej w ramach DreamLab Onet.pl, będziemy w stanie z powodzeniem realizować naszą misję i cel – być najlepszym multimedium.

Paweł Leżański, członek Zarządu Spółki Grupa Onet.pl SA odpowiedzialny za technologię: skupienie w DreamLab Onet.pl naszego ogromnego potencjału know-how pozwoli na lepsze wykorzystanie zasobów wiedzy i doświadczeń, którymi dysponujemy. Dzięki operacyjnemu wyodrębnieniu centrum badań i rozwoju, jak też przeznaczeniu na ten cel dodatkowych zasobów, będziemy coraz dynamiczniej rozwijać nasze technologiczne kompetencje, które w dobie upowszechniania się multimediów i technologii mobilnych, stają się jednym z kluczowym obszarów rywalizacji w naszej branży

http://www.onet.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top