Praca dla 600 osób w Alior Banku

Alior Bank rozpoczął kolejny etap procesu rekrutacji pracowników. Do końca 2009 roku Bank planuje zwiększyć liczbę etatów z obecnych 1,8 tys. do ponad 2,4 tysięcy. Największe szanse na zatrudnienie mają osoby z ponad dwuletnim doświadczeniem w sektorze bankowym.
W rozpoczętym właśnie nowym etapie rekrutacji Alior Bank poszukuje głównie osób na stanowiska Doradców Klienta Indywidualnego i Biznesowego. Rekrutacja odbywa się w całym kraju, ze szczególnym uwzględnieniem Gdańska, Olsztyna oraz regionów Górnego i Dolnego Śląska. Bank szuka przede wszystkim pracowników z dwu- bądź trzyletnim doświadczeniem w bankowości.

„W czasach, gdy inne banki restrukturyzują zatrudnienie, my planujemy zatrudnić do końca roku ponad 600 specjalistów. Jest to kolejny etap realizacji naszej strategii, której celem jest dynamiczny rozwój naszego banku w oparciu o wysoko wykwalifikowanych pracowników” – powiedział Zbigniew Płuciennik, Dyrektor Departamentu Zarządzana Personelem w Alior Banku.

Pracownicy Alior Banku, oprócz takich świadczeń jak opieka medyczna i ubezpieczenia grupowe, mogą uczestniczyć w rozbudowanym programie szkoleń oraz w projekcie „Mentoringu Menedżerskiego”. Tylko w 2008 roku każdy pracownik banku uczestniczył średnio w 120 godzinach szkoleń. Pracownikom zainteresowanym podnoszeniem kwalifikacji i zdobywaniem wiedzy Alior Bank finansuje kształcenie na kierunkach podyplomowych, a także studia MBA.

Potencjalnych kandydatów z pewnością zainteresuje fakt, że Alior Bank znalazł się w pierwszej trójce firm wyróżnionych w polskiej edycji „Rankingu Najlepszych Miejsc Pracy”, przygotowanego przez Great Place to Work Institute. Ranking prezentuje przedsiębiorstwa cieszące się największym zaufaniem wśród pracowników. Najważniejszymi kryteriami oceny firm są zaufanie oraz szacunek jakimi pracownicy darzą swojego pracodawcę. Alior Bank jest także zdobywcą certyfikatu „Inwestor w Kapitał Ludzki” oraz znalazł się w gronie instytucji wyróżnionych tytułem „Solidny Pracodawca 2008”. Nagrody te nadawane są przedsiębiorstwom, które wzorowo realizują swoje zobowiązania wobec pracowników, tworzą warunki rozwoju dla zatrudnionych oraz spełniają najwyższe standardy w zakresie polityki personalnej.

„Staramy się zapewnić naszym pracownikom dobrą atmosferę pracy oraz dalsze możliwości rozwoju zawodowego. System szkoleń planowany jest indywidualnie w oparciu o charakter pracy wykonywanej przez daną osobę. Zapraszając do współpracy najlepszych specjalistów na rynku dbamy o to, aby płace w Alior Banku odpowiadały ich doświadczeniu i kwalifikacjom” – dodaje Zbigniew Płuciennik.

Ponadto Bank oferuje swoim pracownikom możliwość uczestniczenia w wielu specjalnie przygotowanych dla nich inicjatywach, takich jak „Klub Innowacji” „Fabryka Wiedzy” czy „Alior Club”. Osoby biorące udział w tych programach mają możliwość rozwoju swoich prywatnych zainteresowań, wymiany wiedzy i informacji oraz działania na rzecz społeczności lokalnych.

„Zmieniłem miejsce pracy, ponieważ skusiła mnie perspektywa udziału w tak interesującym projekcie jakim jest Alior Bank” – powiedział Paweł Krzywicki, Doradca Klienta Zamożnego z oddziału Alior Banku we Wrocławiu. „Alior zaoferował mi możliwość rozwoju i wzięcia odpowiedzialności za część nowej, dynamicznie rozwijającej się instytucji finansowej” – dodaje.

Alior Bank jest bankiem uniwersalnym, obsługującym wszystkie segmenty rynku w ramach dwóch pionów biznesowych: detalicznego i korporacyjnego. Bank rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008 roku. Pracownicy 120 oddziałów i ośmiu centrów biznesowych obsługują ponad 160 000 klientów, w tym 17 000 klientów biznesowych. Alior Bank zatrudnia obecnie ponad 1800 osób, z czego ponad 60% stanowią kobiety.

Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są pod adresem rekrutacja@alior.pl

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry