Praca.pl rozbiera CV

Portal Praca.pl rusza z kampanią informacyjno-poradnikową na temat CV. Nazwa kampanii przewrotnie brzmi „Rozbieramy CV”, co ma wskazywać na to, że w poradnikach ekspertów każdy element CV zostanie niemal rozebrany na czynniki pierwsze.

– Polacy nie potrafią redagować tego dokumentu i nawet jeśli znajdują szablony bądź wskazówki w internecie, kończy się to na bezmyślnym ich kopiowaniu, chcemy pokazać „raz a dobrze” jak powinny wyglądać poszczególne elementy CV, zarówno ludziom doświadczonym zawodowo, jak i początkującym, którzy szukają pierwszej  pracy. Chcemy stworzyć coś w rodzaju nieformalnej szkoły, gdzie swoje pierwsze kroki w planowaniu kariery stawiają nasi użytkownicy – mówi Krzysztof Kirejczyk, prezes Portalu Praca.pl.

Docelowo właśnie taką funkcję ma spełnić kampania, przygotowana przez ekspertów serwisu. Dzięki dobrze przygotowanym aplikacjom pracodawcy mogą szybciej przeprowadzić proces rekrutacyjny, a kandydaci wzmocnić pozycję w wyścigu o posadę. Kampania będzie trwała od lutego do grudnia 2010 roku.

Całość będzie miała charakter edukacyjnej zabawy, bo oprócz pojawiających się newsów i poradników, pokazujących poszczególne moduły CV, gdzie będą doradzać nie tylko fachowcy ds. planowania kariery, ale i projektanci mody, psychologowie, graficy, specjaliści ds. kreowania wizerunku, portal zaplanował konkursy, którym będzie towarzyszyła pewna rysunkowa postać.

Nazwa kampanii przewrotnie brzmi „Rozbieramy CV”, co ma wskazywać na to, że w poradnikach ekspertów każdy element CV zostanie niemal rozebrany na czynniki pierwsze.

– Twarzą kampanii będzie rysunkowa postać dziewczyny, z której uczyniliśmy bohaterkę banera promującego projekt. Dziewczyna pisze swoje CV i równocześnie traci kolejne elementy garderoby, na ostatnim slajdzie jest już przykryta tylko kartką, na której redagowała swoje podanie o pracę. Niestety tak to już jest, że po napisaniu CV bez wiedzy jak to zrobić dobrze – niemal obnażamy się i uwypuklamy swój brak kompetencji – opowiada Aleksandra Ślifirska, z biura prasowego Praca.pl.

Zdaniem Kirejczyka, prezesa Portalu Praca.pl, CV to odzwierciedlenie nas samych. Każdy jego punkt świadczy o nas jako o osobach, naszych kompetencjach, umiejętnościach, to rodzaj reklamy naszej osobowości, ważne, aby Polacy wiedzieli jak pisać jeden z najważniejszych dokumentów w ich życiu. Chcemy, aby ludzie robili to umiejętnie i pamiętali o celu – komentuje Krzysztof Kirejczyk, prezes Portalu Praca.pl.

Praca.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top