Premiera Onet.tv

Ponad 9 tysięcy klipów wideo, ponad 100 programów i 7 kanałów tematycznych – łącznie ponad 17 i pół dnia emisji non stop – to wszystko już o dziś dostępne jest na platformie multimedialnej Onet.tv. Dostęp do zasobów Onet.tv jest bezpłatny, bez względu na czas emisji oraz miejsce odbioru.
Bogata oferta programowa, pełna swoboda w tworzeniu własnej tzw. „playlisty” oraz dostępność wszystkich materiałów „na żądanie”, to elementy wyróżniające najnowszy projekt portalu Onet.pl.

Już dwa lata temu informacje tekstowe zaczęliśmy wzbogacać o materiały wideo. Rok później uruchomiliśmy największy w Europie serwis z teledyskami. Start platformy Onet.tv to kolejny krok – mówi Łukasz Wejchert, prezes Grupy Onet.pl SA. O terminie premiery Onet.tv w dużym stopniu zadecydowali sami internauci. W ciągu zaledwie jednego kwartału, liczba pobranych plików multimedialnych z Onet.pl wzrosła o blisko 90 procent. W lutym tego roku odnotowaliśmy ponad 32 miliony pobrań, a w maju 2007 ponad 59 milionów. Powyższe liczby oraz fakt akceptacji przez rynek modelu biznesowego, zadecydowały o premierze Onet.tv właśnie teraz – dodaje prezes Onet.pl.

Serwis składa się z kanałów tematycznych, w których znalazły się programy i pojedyncze klipy wideo. Obecnie dostępnych jest 7 kanałów: Wiadomości, Sport, Muzyka, Film, Podróże, Styl Życia i kanał Edukacyjny. Ich zawartość to ponad 100 programów, m.in. „Polityczny tydzień”, „Twój portfel”, „Z życia gwiazd”, „Hity z Ameryki”, „To was rozbawi”, „Na co do kina”, „Muzyczny Salon”, „Strefa walki”, „Siatkarski tydzień”, „Polsporty”, „Powitanie z Afryką”, „Wakacje tuż tuż” czy „Ginący Świat”. Oferta programowa obejmuje praktycznie cały wachlarz tematyczny znany z portalu Onet.pl: aktualne informacje polityczne i gospodarcze, wydarzenia sportowe, skróty meczów piłki nożnej, egzotyczne wyprawy i ciekawe podróże, naukę języków obcych, przeglądy najciekawszych filmów, zapowiedzi premier filmowych, światowe przeboje muzyczne i filmowe, najnowsze teledyski, animowane wideoklipy czy trendy w modzie.

Strona główna platformy zawiera wykaz polecanych na dany dzień przez redakcję Onet.tv programów oraz pojedynczych plików. Użytkownik może mieć pewność, że znajdzie tam najciekawszą ofertę z aktualnych propozycji Onet.tv. Przy każdym z programów istnieje podgląd wraz z opisem wszystkich prezentowanych klipów. Każdy z klipów można skomentować oraz śledzić komentarze innych. Można także przesłać znajomym link do dowolnego klipu.

Platforma Onet.tv skupia wszystkie multimedia portalu: m.in. relacje, reportaże, komentarze, filmy, teledyski, programy autorskie. Dostawcami materiałów multimedialnych są między innymi:  Associated Press, TVN24 i Reuters, France 24, TVN Lingua, n-sport, TMT, Bullseye TV, Fashion TV, Podróże TV, MEG, United Pictures, Hollywood Reporter, 4fun.tv, Pilot Guides i Upside.
Dodatkowo w Onet.tv dostępne są produkcje własne, w tym m.in. relacje i wywiady na żywo z gwiazdami, program InterNET24 o nowościach w globalnej sieci, a także programy autorskie gwiazd, w których znani i lubiani opowiadają o swoich pasjach, ulubionych filmach czy muzyce:
Grzegorz Miecugow komentuje wydarzenia ze świata polityki,
Karolina Korwin-Piotrowska opowiada o nowościach filmowych,
Piotr Salak o wszystkim co ważne w sporcie,
Karolina Malinowska o trendach w modzie,
Ryszard Czajkowski o pasjach podróżniczych i egzotycznych wyprawach,
Tomek Lipiński o muzycznych wydarzeniach, nowościach płytowych i koncertach.

Obok bogactwa oferty programowej – łącznie ponad 420 godzin materiałów wideo zgromadzonych na Platformie, co daje ponad 17 i pół dnia transmisji bez przerwy – Onet.tv oferuje internautom wolność wyboru. Wszystkie materiały na platformie udostępnione są w technologii „video on demand”, czyli „na żądanie”. To odbiorcy decydują kiedy, co i gdzie będą oglądać. W Onet.tv nie istnieje ramówka godzinowa – sami użytkownicy mogą tworzyć własną telewizję w oparciu o playlistę – czyli listę swobodnie zestawianych klipów. Dzięki temu, każdy internauta będzie mógł oglądać ulubione programy w wybranym przez siebie czasie, bez narzucania mu pasm i godzin emisji. W celu łatwego i szybszego odnalezienia interesujących materiałów, internauci mogą je sortować na kilka sposobów: najnowsze, najpopularniejsze oraz alfabetycznie.

W najbliższym czasie w Onet.tv kolejne premiery, m.in.:
WAZOO – bajki w kanale Edukacja,
AMUSING & AMAZING – dziwne zwyczaje, podróże po różnych kontynentach – w kanale Podróże,
SOMA – poradniki dla kobiet – w kanale Styl życia,
DOOKOŁA ŚWIATA Z TIPPI – przygody 12-letniej dziewczynki z dzikimi zwierzętami na różnych kontynentach – w kanale Podróże,
MASTER OF SPIRITS – legendy o ludziach, których łączą magiczne więzi ze światem zwierząt – w kanale Podróże,
LITTLE MAN – jak dorastają dzieci w rożnych zakątkach świata – w kanale Edukacja.

Zawartość i funkcjonalność pierwszej wersji Onet.tv, będą ulegały nieustannym modyfikacjom, w oparciu o uwagi użytkowników, których redakcja serwisu zaprosi do współuczestnictwa w tworzeniu programu.

Na potrzeby platformy Onet.tv, każdy z kanałów tematycznych otrzymał profesjonalną oprawę graficzną i dźwiękową. Główny motyw muzyczny, jak i podkłady do wszystkich jingli, skomponował i wyprodukował Bartosz Dziedzic – na co dzień współpracujący z Lechem Janerką.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry